Svet

Padongdorn priznal, že nie je pripravený stať sa ďalším premiérom

BANGKOK: Líder Pew Thai Party Paedongtern Shinawatra (na snímke) priznal, že nie je pripravený prevziať funkciu budúceho premiéra, ak bude Shretha Tavisin odvolaná z funkcie.

Obaja sú kandidátmi na predsedu vlády z vládnej strany.

Shretha, ktorý sa funkcie súčasného premiéra Thajska ujal vlani v auguste, vyšetruje ústavný súd v prípade obvineného z porušenia ústavy menovaním Phichita Chunbana za ministra v úrade premiéra. Charta.

Vo svojej petícii skupina 40 senátorov, ktorí prípad predložili súdu prostredníctvom predsedu senátu, poukázala na príkaz Najvyššieho súdu z roku 2008, ktorý ho odsúdil na šesť mesiacov väzenia za pohŕdanie súdom po tom, čo sa zistilo, že sa pokúsil podplatiť súdnych úradníkov. . 2 milióny bahtov. Potom sa objavil za bývalého premiéra Thaksina Šinavatru v prípade konfliktu.

Padongdorn (37) je najmladšou dcérou Thaksina, považovaného za patriarchu vládnucej strany.

Na otázku, či je pripravený stať sa budúcim premiérom, Bedongdorn v piatok (24. mája) povedal: „Nie som na túto záležitosť pripravený. „Nemyslím si, že je to potrebné, keďže premiér pokračuje vo svojej práci a ja som stále lídrom strany,“ povedal.

Na otázku o možnom „pláne B“ thajský vodca Pheu povedal, že nie je žiadny problém, keďže premiérka Srettha Thavisinová si stále plnila svoje povinnosti a sústredila sa na riešenie ekonomických problémov krajiny pre ľudí.

Padongdern tiež povedal, že dúfa, že Shretha sa bude vedieť jasne vysvetliť v prípade proti nemu.

„Som presvedčený, že Ústavný súd rozhodne v prospech predsedu vlády. A dúfam, že bude vo funkcii pokračovať,“ povedal.

Na otázku, či bol posledný krok senátorov politickou hrou, Padongdorn odpovedal, že vec vníma ako súčasť parlamentného procesu bŕzd a protiváh.

READ  Grécka polícia rázne zakročila: Proti protestujúcim migrantom na Lesbos použila slzný plyn

„Systému musí byť umožnené normálne fungovať, inak krajina nemôže napredovať,“ povedal. – The Nation/ANN

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close