Svet

Pekingská kačica nebude odopretá reštauráciám v Pekingu, či už sa epidémia vlády-19 rozšírila alebo nie

PEKING: Reštaurácie v čínskom hlavnom meste sú v útlme Zákaz jedenia kvôli Govit-19Armáda manažérov reštaurácií a jeho šéfkuchári postavili stánky, aby oživili staré mantry na chodníku a podporili predaj pekinských kačíc, ich najväčšieho predajcu.

Zákaz jedenia vonku zavedený zákazníkmi tento mesiac znamená, že reštaurácie sa musia spoliehať na jedlo so sebou, aby prežili.

Pre zákazníkov reštaurácie Jiuangyuan je vyrezávanie kačice a krájanie jej mäsitej chrumkavej kože na stole súčasťou kulinárskeho zážitku.

Manažér Zheng Poe postavil stánky pred svojou reštauráciou a začal túto gastronomickú scénu uchovávať, aby jeho zákazníci mohli vidieť, ako ich kačice vyrezávajú.

„Zvýšil sa aj náš predaj pekinských kačíc,“ povedal 35-ročný Zheng agentúre Reuters pred svojou reštauráciou, keď zákazníci čakali v rade.

„Predaj našich kačíc je ešte lepší ako pred týmto kolom vládnych kontrolných opatrení.“

Aby uspokojili nový dopyt po kačkách so sebou, kuchári Zheng chodia do práce o 6:00, teda o dve a pol hodiny skôr, ako sa dvere reštaurácie otvárajú pre hostí.

Kuchári smažia vtáčiky, kým nie sú lesklé, dozlatista, pripravené pre prvých zákazníkov so sebou, ktorí prídu do 8:00.

Jeden klient, ktorý sa identifikoval ako Zhao, povedal, že jeho prioritou bolo dostať jedlo na stôl počas epidémií, ale chválil snahu udržať niektoré staré radosti nažive.

„V normálnych časoch…zákazníci prichádzajú nielen jesť, ale aj si vychutnávať služby,“ povedal Zhao predtým, ako sa vybral domov so svojou kačicou.

Zeng má viac akcií v porovnaní s vojnou, ktorá sa snaží pomôcť svojmu biznisu. Svoje predajné čísla odmietol zverejniť.

Ešte pred zavedením zákazu 1. mája otriaslo pekinským pohostinským oddelením vláda. Podľa údajov agentúry Reuters z údajov mestského úradu z januára až apríla klesli v apríli príjmy mesta zo stravovania medziročne o 25,33 percenta.

READ  Matovič informoval o opatreniach. Počty ľudí na akciách sa zvýši, návrh na obmedzenie neprešiel

„Mojím najväčším želaním je, aby sa infekcia čoskoro skončila, aby sme mohli opäť začať jesť,“ povedal Zheng.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close