Ekonomika

Pakistan | Valného zhromaždenia

Pakistanský premiér Anwar-ul-Haq Khaqar, konflikt eskaluje na Ukrajine a na 50 miestach po celom svete. So vznikom nových a starých vojenských a politických táborov napätie medzi globálnymi mocnosťami naďalej rastie. „Svet si nemôže dovoliť studenú vojnu 2.0,“ uviedol a poznamenal, že výzvy, ktorým ľudstvo čelí, si vyžadujú globálnu spoluprácu a kolektívne akcie. Séria vonkajších „šokov“ – Covid-19, konflikt a zmena klímy – zdevastovala ekonomiky mnohých rozvojových krajín. Chudoba a hlad narástli, čo zvrátilo tri desaťročia rastových ziskov a vyžadovalo implementáciu Cieľov udržateľného rozvoja, rozšírenie zvýhodnených pôžičiek od multilaterálnych rozvojových bánk a vyriešenie dlhových problémov 59 zadlžených krajín. Utrpenie Pre rozvinuté krajiny je tiež dôležité, aby splnili záväzky týkajúce sa zmeny klímy, ktoré boli prijaté na 28. konferencii OSN o zmene klímy: poskytnúť viac ako 100 miliárd dolárov ročne na financovanie zmeny klímy; vyčleniť aspoň polovicu týchto prostriedkov na prispôsobenie sa v rozvojových krajinách; vykonávanie finančných a finančných opatrení pre straty a škody; a urýchlenie ich cieľov zníženia emisií uhlíka.

Poukázal na to, že Pakistan je jednou z krajín, ktoré dopady klimatických zmien najviac zasiahli, pričom ničivé záplavy z minulého leta zaplavili tretinu krajiny, zabili 1700 ľudí a viac ako 8 miliónov vysídlili, čím zničili životne dôležitú infraštruktúru. a spôsobili národnému hospodárstvu škody za viac ako 30 miliárd dolárov. Ocenil záväzok Pakistanu vo výške viac ako 10,5 miliardy dolárov na jeho komplexný plán obnovy – „plán 4RF“ – a vyjadril nádej, že rozvojoví partneri jeho vlády uprednostnia financovanie projektu. Opätovne zdôraznil záväzok svojej vlády k rýchlej hospodárskej obnove a načrtol plány na stabilizáciu devízových rezerv a meny krajiny, rozšírenie domácich príjmov a mobilizáciu značných domácich a zahraničných investícií. Keď poznamenal spustenie druhej fázy čínsko-pakistanského hospodárskeho koridoru, povedal: „Dlhodobý prechod Pakistanu na globálnu ekonomiku je v plnom prúde.

India od 5. augusta 2019 rozmiestnila 900 000 vojakov v nelegálne okupovanom Džammú a Kašmíre, aby presadili „konečné riešenie“ Kašmíru, povedal a zdôraznil, že Kašmír je dôležitý pre mier medzi Pakistanom a Indiou. Na tento účel India zaviedla rozšírené obmedzenia a zákazy vychádzania; Uväznení všetkých skutočných kašmírskych vodcov; násilné potlačenie pokojných protestov; uchýlili sa k mimosúdnym vraždám nevinných Kašmírčanov pri takzvaných falošných „stretnutiach“ a „záhradných a pátracích operáciách“; Ničili celé dediny a ukladali kolektívne tresty. Vo svetle toho vyzval svetové mocnosti, aby prijali pakistanskú ponuku vzájomnej kontroly strategických a konvenčných zbraní. Pokiaľ ide o situáciu v Afganistane, povedal, že mier je pre Pakistan „strategickým imperatívom“ a vyslovil sa za pokračujúcu humanitárnu pomoc jeho obyvateľstvu vrátane afganských dievčat a žien, ktoré sú obzvlášť zraniteľné, ako aj za oživenie jeho hospodárstva a implementáciu plánov prepojenia s centrálnym štátom. Ázie. Odsúdil cezhraničné teroristické útoky proti Pakistanu zo strany Tehrik-e Taliban Pakistan, Daeš a ďalších skupín operujúcich z Afganistanu.

Ocenil tiež pokrok dosiahnutý pri ukončení konfliktov v Sýrii a Jemene a normalizácii vzťahov medzi Saudskou Arábiou a Iránom. Bohužiaľ, tragédia Palestíny pokračuje, keďže izraelské vojenské útoky, letecké útoky, rozširovanie osád a vyháňanie Palestínčanov pokračujú. Pokiaľ ide o terorizmus, postavil sa proti „štátnemu terorizmu“ a zdôraznil potrebu riešiť jeho základné príčiny, akými sú chudoba, nespravodlivosť a zahraničná agresia. Vyjadril tiež znepokojenie nad nárastom islamofóbie: hoci ide o staroveký fenomén, od teroristických útokov z 11. septembra nadobudol epidemické rozmery, čo sa prejavilo negatívnym profilovaním moslimov a útokmi na islamské miesta a symboly. Svätý Korán bol nedávno verejne spálený.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close