Svet

Pápež František vyzval na preskúmanie kauzy Rubnik

Pápež František, o. Marko Rubnik by mal povoliť kánonický postup týkajúci sa obvinení voči bývalému jezuitovi.

Cez Vatican News

Bývalý jezuitský umelec Bro. Marco Rubnik bol obvinený z psychického a sexuálneho zneužívania niektorými svätými ženami, s ktorými pracoval. V júni ho vylúčili zo Spoločnosti Ježišovej.

Vo vyhlásení tlačovej kancelárie Svätej stolice v piatok sa uvádza: „V septembri Pápežská komisia na ochranu neplnoletých upozornila pápeža na vážne problémy v zaobchádzaní s pápežom. Prípad Marco Rubnik a neschopnosť dostať sa k obetiam.

„V dôsledku toho Svätý Otec požiadal Dikastérium pre náuku viery o preskúmanie prípadu a rozhodol sa odstrániť premlčaciu lehotu, ktorá by umožnila proces.“

„Ak existuje niečo, čo sa môže Cirkev zo synody naučiť, pápež je presvedčený, že musí pozorne a so súcitom počúvať tých, ktorí trpia, najmä tých, ktorí sa cítia vylúčení z Cirkvi,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Víta rozhodnutie Bezpečnostnej rady

Neskôr v piatok Pápežská komisia pre ochranu maloletých vydala vyhlásenie, v ktorom víta rozhodnutie pápeža.

„Na záver synody opakujeme dôležitú úlohu, ktorú musí zohrávať kultúra zachovania v každej teológii, vedení alebo liturgii. Jadrom mandátu Cirkvi je poskytovať bezpečnosť pre všetkých a chrániť zraniteľných pred všetkým, čo ich ohrozuje. viesť ich k plnosti života poznanej prostredníctvom Božích vlastných zasľúbení. musia odísť,“ uvádza sa v správe Pápežskej komisie.

READ  Amerika si o sebe myslí, že je to „boží poslovia“, sankcie | Svetové novinky

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close