Patrick Mizlovic prijme ponuku Aberdeenu, potvrdzuje Barry Robson

Tréner Aberdeenu Barry Robson potvrdil, že hosťovaný stredopoliar Patrik Mizlovič dostane šancu presadiť sa v prvom tíme po tom, čo zapôsobí na tréningu.

Myzlovič pod vedením Robsona nastúpil len dvakrát, ale Don’s gaffer trvá na tom, že 21-ročný hráč je „fantastický hráč“.

Myzlovič bojuje o trvalý kontrakt zo slovenského klubu MŠK Žilina.

Aberdeen má exkluzívnu možnosť získať stredopoliara v lete natrvalo.

Bývalý manažér Jim Goodwin priviedol slovenského reprezentanta do 21 rokov do Pittodrie začiatkom januára, no o štyri týždne neskôr bol prepustený.

Mislovič odohral za Žilinu 104 zápasov, v ktorých zaznamenal 13 gólov a 10 asistencií.

Patrick Mizlovic počas tréningu Aberdeenu v Cormack Parku. Obrázok: SNS

Ťažko sa mu však podarilo získať prvú tímovú akciu v Pittodrie a v škótskej Premiership ešte neštartoval.

Mislovič nastúpil v lige za Aberdeen len štyrikrát ako náhradník – spolu 48 minút.

Jeho jediným štartom bola januárová prehra v Škótskom pohári 1:0 v Darwelle v šiestom kole… len aby bol v polčase vystriedaný za požičaných.

Robson však trvá na tom, že Myjlovič dostane šancu zažiariť v prvom tíme pred koncom kampane, keďže stredopoliar bude bojovať o získanie trvalého kontraktu.

Povedal: „Patrick naozaj zaujal. Ja aj personál sme s ním boli naozaj spokojní.

Manažér Aberdeenu Barry Robson počas porážky Kilmarnocku 2:0. Obrázok: Shutterstock

„Je to fantastický hráč a je to milý chlapík.“

„Práca s ním sa nám páčila a pokúsime sa ho dostať na ihrisko.“

Dôležitosť mladých hráčov pre Aberdeen

Robson bol vymenovaný do vedenia Aberdeenu po Goodwinovom prepustení 28. januára.

Aberdeen je v spodnej šestke Premiership a vyhral iba jeden zápas z 10 zápasov.

Robson doviedol Dons na tretie miesto v tabuľke Premiership po sérii piatich víťazstiev.

Luis ‚Duke‘ Lopes z Aberdeenu skóroval pri sobotňajšom víťazstve 2:0 nad Kilmarnockom. Obrázok: SNS

Sú späť v mixe pre európsku kvalifikáciu, ale Robson priznáva, že jeho prvotnou prioritou je priniesť stabilitu do Donov.

To znamenalo obrátiť sa na skúsenejších propagandistov, keď bola Červená armáda pod tlakom, aby ich zachránila z ich problémov.

Teraz je Robson pripravený obrátiť sa na mladé začínajúce talenty ako Myjlovič, ktorý bol nevyužitým náhradníkom pri porážke Kilmarnocku 2:0.

Tínedžerský útočník Alfie Pavidge, ktorý v utorok dovŕšil 17 rokov, bol predstavený ako náhradník v 77. minúte proti Gilliesovi.

Lewis Mayo z Kilmarnocku a Alfie Pavidge z Aberdeenu bojujú o držbu v Pittodrie. Obrázok: SNS

Robson povedal: „Pre mladších hráčov je to ťažké obdobie, pretože sme sa snažili loď stabilizovať, dať nám trochu pokoja.

„Niekedy musíte vyhľadať skúsenejších hráčov, ktorí vám s tým pomôžu.

„Mladí ľudia sú nadšení a plní života, takže budú dôležití a začnú sa objavovať oveľa viac.

„Táto energia, mladosť, nohy a schopnosti budú pre nás dôležité.

„Patrick patrí do tejto skupiny.“

„Vyzerá, že z neho bude skvelý hráč.“

Nemôžete byť dobrým ofenzívnym tímom, kým nie ste dobrým defenzívnym tímom.

Pod Robsonovým vedením dosiahli The Reds päť po sebe nasledujúcich víťazstiev v Premiership prvýkrát od augusta 2015.

Oživenie prinútilo hierarchiu Pittodrie potvrdiť, že Robson bude riadiť Dons minimálne do konca sezóny.

Počas víťazstva si Aberdeen udržal štyri čisté kontá.

Predtým, ako Robson prevzal vedenie, Dons zápasili v defenzíve s iba šiestimi vylúčeniami v 23 zápasoch Premiership.

Potom, čo v dvoch ligových zápasoch porazil Aberdeen 6:0 v Hibs a 5:0 v Hearts, bol Goodwin vyhodený a Robson sa stal dočasným manažérom.

Luis ‚Duck‘ Lopes z Aberdeenu oslavuje skórovanie so spoluhráčom Bojanom Miovským počas víťazstva 1:0 nad Kilmarnockom. Obrázok: SNS

Robson povedal: „Keď sa pozriete na zápas proti Kilmarnocku, boli to štyri z piatich čistých kont.

„Nemôžete byť dobrým ofenzívnym tímom, kým nebudete dobrým defenzívnym tímom, to je pravda.

„Myslím, že sme boli proti Kilmarnocku.

„Naše vzdialenosti boli dobré – naše prechody boli veľmi dobré a asi 25 minút sme boli veľmi nebezpeční.

READ  Čo potrebujete vedieť o nových pravidlách „domácej kancelárie“ na Slovensku

„Ale inokedy to bol ťažký zápas a museli sme to zvládnuť.

„Stáli sme proti tímu Kilmarnock, ktorý bol organizovaný a nacvičený.