najnovšie správy

Peniaze tečú k bohatým. Ľavičiari nemajú žiadnu šancu ho zastaviť

Spadli sme do pasce, z ktorej prakticky neexistuje únik.

Masívny „nárast“ peňazí (tj nový dlh), ktorým svet reagoval na hospodársky kolaps spôsobený pandémiou koronavírusov, mohol podľa predpovedí ekonómov koncom marca 2020 predpovedať tri scenáre. ,

Prvou možnosťou bolo, že by sa dostali k obyčajným ľuďom, ktorí ich ignorujú, čím sa zrýchli ich devalvácia – inflácia. Druhou možnosťou bolo, aby si ľudia ušetrili časť svojich peňazí tak, aby nevstúpili do hospodárstva a zabránili rastu nezamestnanosti, ktorá sa očakávala od finančnej injekcie. A po tretie, peniaze by mohli skončiť tam, kde sa z veľkej časti skončili – vo vlastníctve najbohatších ľudí na planéte.

Prieskum Američanov o daňovej spravodlivosti (ATF) ukazuje, že tretí scenár je dodržaný. Majetok amazonského kuchára Jeffa Bezosa sa zvýšil podľa zverejnených údajov za takmer 39% za tri mesiace a účasť zakladateľa Facebooku Mark Zuckerberg dokonca vzrástla približne o 59%.

Zuckerberg tak mal aktíva v hodnote 87 miliárd dolárov (približne 78 miliárd eur) a Bezos v hodnote 157 miliárd dolárov (140 miliárd eur). V porovnaní s tým Slovensko plánovalo (podľa predchádzajúceho vládneho rozpočtu) v tomto roku minúť 39 miliárd eur.

Doterajší vývoj potvrdzuje, že ľavicové ekonomické opatrenia nemajú šancu zabrániť miliardárom v akumulácii peňazí, hoci niektorí ľudia stále veľa očakávajú.

#SpajaNasZodpovednost

Aktuality.sk ukazuje skutočnú tvár Slovenska – bez toho, aby sa zaoberali faktami a sklopením
reality. Každý deň vám prinášame spoľahlivé a vyvážené informácie. tvoj
podpora zaistí, že náš obsah zostane otvorený pre tých, ktorí to nemôžu
Dovoliť.

Už máte účet? prihlásiť sa

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close