šport

Peter Sagan na Tour de France 2020: Som zvyknutý byť sám

dnes 10:30
|

S Peterom Saganom je zelený dres vedúceho bodovacej súťaže na Tour de France už roky. Ak však má príležitosť, nebude pohŕdať ani jasnejším žltým tričkom. Nosil ho štyrikrát – v roku 2016 dokonca v troch etapách a raz v roku 2018. Začiatočnú etapu však nikdy nezískal v najslávnejších javiskových dostihoch, ktoré sa môžu rýchlo zmeniť.

Pozrite sa na 1. etapu Tour de France ONLINE na ŠPORT.sk >>

Sobotňajších 156 km ako súčasť Grand Départ 107. Tour de France v Nice a jeho okolí jednoznačne neskončilo, čo by sa mohlo hodiť vodcovi tímu Bora-Hansgrohe.

V zvlnenom teréne budú cyklisti liezť na Cote de Rimiez s dĺžkou 5,8 km a priemerne 5,1%. Okrem toho ich čaká niekoľko menších nekategorizovaných stúpaní. Posledných 30 km sa bude jazdiť po rovine a nakoniec na promenáde v Nice sa očakáva hromadný výron pelotónu.

Mapa 1.etapy Tour de France 2020.

Prečítajte si tiež

1. etapa Tour de France 2020 – mapa, profil a obľúbené výhry

„Chcem niečo skúsiť. Uvidíme, ako zvládnem výstupy. Ale prečo nie? Druhá fáza bude oveľa ťažšia. Tretia fáza môže byť v poriadku. Sprint končiaci v balíku je vždy lotéria. ak si vyberiem trochu náročnejšie etapy s výstupmi, na konci by som to mal mať ľahší. Ale v týchto výstupoch to bude ťažšie, “ Peter Sagan premýšľal v predvečer začiatku TdF 2020.

Riaditeľ tímu Bora-Hansgrohe Enrico Poitschke povedal, že Sagan bude mať jednoznačnú podporu v súťaži Zelený dres. „Získanie hodnotného dresu na Tour de France je jedným z našich najväčších cieľov každý rok. Peter už sedemkrát ukázal, že má to, čo potrebuje, a ani mu tento rok chýba motivácia. Celý tím mu pomôže,“ uviedol Enrico Poitschke na vyhradenej webovej stránke Cyclingnews,

READ  Alex Eyla debutuje v Poľsku za 100 000 $

Enrico Poitschke sa zmienil aj o ďalších cieľoch nemeckej stajne na TdF 2020. „Chceme, aby Peter zvíťazil na pódiu a pokiaľ ide o celkové poradie, uvidíme, ako to bude fungovať v otváracích dňoch. Tento rok sa v mnohých ohľadoch líši od tých predchádzajúcich. Nikdy predtým sme také intenzívne a náročné dni nezažili. začiatok skôr. V boji o celkovú klasifikáciu budeme sledovať pocity našich konkurentov, “ poukázala na športovú riaditeľku Bora-Hansgrohe.

Peter Sagan počas prezentácie tímov pred Tour de France 2020.

Peter Sagan počas prezentácie tímov pred Tour de France 2020.

Zdroj: Reuters

S ohlásenou podporou sprintu Petra Sagana však nemusí byť vôbec ľahké. Ak vodiči Bora-Hansgrohe ukážu dostatok formy na celkové umiestnenie, aby mohli bojovať o najvyššie umiestnenia v celkovom poradí, zmení sa tímová taktika a Peter Sagan zostane sám na rýchlych koncoch etáp a nebude obklopený svojimi kolegami.

„Dokončil som niekoľko tímov Tour de France s vodcom Albertom Contadorom a som zvyknutý zostať sám. Samozrejme sa budem veľmi tešiť na pomoc od Daniela Ossa, ale uvidíme, ako to pôjde deň čo deň. maximálna koncentrácia bude najdôležitejšia každý deň, pretože okrem konca etáp budem mať aj body za sprintu za body, “ uviedol Peter Sagan, víťaz 12 etáp v kategórii „Stará dáma“.

Tour de France

Prečítajte si tiež

Tour de France 2020: Všetko, čo potrebujete vedieť na jednom mieste

Pokiaľ ide o celkový profil závodu, ktorý bude tento rok o niečo horší ako obvykle, Ether Sagan poznamenal: „Bude to veľká výzva s veľkým počtom výstupov každý týždeň. Nikdy som nezažil také náročné Grand Tour ako tento rok.

Ale bude to rovnaké pre všetkých. Všeobecne platí, že čím viac sa dostaneme v jednej fáze, tým viac za to zaplatíme v ďalšej fáze, “ pripomenul tridsaťročný rodák zo Žiliny.

READ  Ako sa pozerať na LA Chargers vs San Francisco 49ers: TV, Live Stream Info

Peter Sagan sa ani vzdialil odpovedi na otázku, ako na vzdialenej tlačovej konferencii vnímal obmedzenia pandémie koronavírusov. V mnohých ohľadoch to bude nepríjemné nielen pre jazdcov, ale aj pre fanúšikov.

„Cítil som, ako sa naštartuje sezóna vrátane štartu Tour de France po dlhej dobe bez konkurencie, ako svetlo na konci tunela. Teraz bude prioritou dokončenie závodu. Všetky tieto opatrenia vidím ako smutné okolnosti, v ktorých dnes žijeme.

Ak to má prispieť k väčšej bezpečnosti cyklistov, je to nevyhnutné. Na turné to bude iná atmosféra ako v predchádzajúcich rokoch, ale nebudeme s tým nič robiť. Dokonca aj prezentácia tímov bola pochmúrna bez fanúšikov, ale bolo by lepšie sledovať prehliadku doma pred televízorom, ako ju vôbec pozerať, “ pridal Peter Sagan.

Mapa Tour de France 2020.

Prečítajte si tiež

Tour de France 2020: Kompletný program, pódiá, trasy, online vysielania

Prvá etapa Tour de France 2020 so začiatkom a skončením v prímorskom letovisku Nice (156 km) sa začne o 14.00 hod. A najlepšie výsledky v cieli Promenade des Anglais sa očakávajú po 17.45.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close