Zábava

Ian Broclow má oči iba pre Slovensko napriek bojom Ligy národov UTV

Stredná prehra Nórska s manažérom Severného Írska Ianom Barclaysom bola snahou vyhnúť sa vypadnutiu z Ligy národov, ale myslelo sa iba na kvalifikačné finále play-off o postup na Euro 2020 proti Slovensku.

V Osle pokračovali sklamania severoírskej ligy v lige s 10 zmenami, ale brutálny vlastný gól Stuarta Dallasa v 67. minúte upravil na 1: 0.

Išlo o siedmu z ôsmich prehier so Severným Írskom v krátkej histórii zápasu, ktorý nebol ich priateľom. Rumunsko tesne pred záverečnými dvoma zápasmi v nasledujúcom mesiaci zaznamenalo pokles o tri body na úpätí skupiny B1.

Ale tieto zápasy – pre vedúcich tímov Rakúsko a potom Rumunsko – prídu po rozhodujúcom súboji Slovenska 12. novembra a všetky sa pozerajú na tento zápas a šancu dosiahnuť druhý po sebe idúci európsky šampionát.

V tejto súvislosti bol Baraglow odhodlaný sústrediť sa na pozitívny výkon v stredu, keď Severné Írsko prešlo počas siedmich dní tromi súťažnými hrami, pričom rozbeh sa začal v Sarajeve so 120 napätými a napätými minútami. Na Bosnu.

„Som sklamaný, že som v doterajších hrách (Liga národov) získal iba jeden bod,“ uviedol.

„Ale keď sa musíte vyrovnať s veľkou hrou, ako je Bosna, play-off, emócie a mentálne aspekty tejto hry a čo to znamená, musíme sa postarať o hráčov, máme zodpovednosť.“

„Pre krajinu, ako je tá naša, budeme malí, na výber budeme mať iba hŕstku hráčov. Ak odídeme traja alebo štyria, tú štipku určite pocítime.“

Miesto si udržal iba Johnny Evans.

Obranca nikdy nemal hrať celých 90 minút, bol však do polčasu vymenený a po jeho návrate do Leicestru bude vyhodnotený.

Po porážke Nórska 5: 1 vo Windsor Parku mal minulý mesiac návrat Barclays k mnohým hráčom Osla z jeho skúseného kádra znova a znova obavy, ale Ballard bol medzi tými, ktorí dali svojmu bojovnému výkonnému manažérovi niečo premýšľať o Danielovi.

READ  Ako sa pozerať na Diamond League Bislet 2021

„Máme hráčov, ktorí sa môžu zlepšovať, a aby sme vedeli, že nás to neoslabilo, išli sme hrať opačným smerom. Za pár dní hrania sme im vrhli inú kreáciu a som rád, že som s nimi,“ uviedol.

Severné Írsko uniklo, až keď pred dvoma rokmi reštrukturalizovalo turnaj z ligy otváracích krajín, avšak Liga C varuje, že budúci mesiac sa veci nemôžu otočiť.

Vymenovanie Slovenska je pochopiteľne prioritou, ale Baracloe verí, že je na jeho strane s výkrikom, aby sa predišlo pádu, keď bude 18. novembra doma vo finále čeliť Rumunsku.

„Chceme vyhrať každý zápas,“ povedal, „a tieto hry mi ukázali veľa pozitív o chlapcoch a ich nálade.

„Len čo opustíme zápas Slovenska, máme dva zápasy Ligy národov. Chceme získať body a dať nám šancu zostať v tíme.“