Veda

Jeanette Epps, aby sa história ako prvá čierna žena astronaut pripojiť k NASA ISS posádky v roku 2021

NASA Astronaut Jeanette Epps bude robiť históriu v roku 2021 ako prvá čierna žena astronaut, ktorá sa stane členom posádky v misii pri Medzinárodnej vesmírnej stanici.

Vesmírna agentúra oznámila, v utorok sa pripojí spoločnosť Epps Sunita Williams a Josh Cassada pre prvý operačný štáb NASA s kozmickou loďou CST-100 Starliner spoločnosti Boeing. Williams, ktorý sa pustí do svojej tretej expedície, a Cassada, na jeho prvú, boli pridelení na misiu v auguste 2018. Dňa cvrlikání, Správca NASA Jim Bridenstine povedal, že Epps je „fantastický doplnok“. Epps odpovedala zdieľaním videa a ďakovala.

Epps bola vybraná ako členka astronautskej triedy v roku 2009 po získaní doktorátu v leteckom inžinierstve a práci pre CIA. Bola kritizovaná, aby sa pripojila k júnovej expedícii ISS pred tým, ako bola táto pozícia náhle odovzdaná kolegovi ženskej kozmonautke Serene Auñón-kancelárke, ktorá sa stala prvou hispánskou ženou, ktorá žije na ISS.

V tom čase to tvrdil brat spoločnosti Epps Henry rasizmus v NASA bol dôvod prechodu – sentiment, o ktorom Epps nikdy verejne nekomentoval. NASA neodpovedala okamžite na žiadosť spoločnosti Yahoo Life o komentár, ale v roku 2018 reagovala na požiadavky Henryho Eppsa a oznámila Washington Post„Rozmanitosť a začlenenie sú neoddeliteľnou súčasťou úspechu misie v NASA a máme rôzny zbor astronautov, ktorý odráža tento prístup.“

NASA potvrdené pre CNBC že šesť čiernych Američanov navštívilo vesmírnu stanicu v minulosti, aj keď nie dlhší čas, vďaka čomu sa Epps stala prvou černošskou astronautkou, ktorá uskutočnila šesťmesačnú expedíciu.

Spoločnosť Epps na Twitteri nezdieľa nič iné ako svoje vzrušenie. Píše, že sa „teší na misiu“ a toto vzrušenie zdieľa so svojimi členmi posádky.

READ  Hubbleov teleskop zachytil úžasný hviezdny pár v hmlovine Orion vzdialenej 1 450 svetelných rokov

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close