šport

Rakúšan Christoph Baumgartner strelil najrýchlejší gól v medzinárodnom futbale

Rakúšan Christoph Baumgartner vytvoril počas sobotňajšieho prípravného zápasu proti Slovensku nový rekord v najrýchlejšom góle v medzinárodnom futbale.

Šesť sekúnd po výkope 24-ročný hráč šprintoval zo stredového kruhu, vyhol sa trom výzvam a spoza šestnástky pustil prízemnú strelu do dolného rohu.

Hostia oslavovali na štadióne Tehelné pole v Bratislave, keď na to domáci fanúšikovia Slovenska neveriacky pozerali.


Ako sledovať Euro 2024 Atletické


Načasovanie gólu Baumgartnera bolo víťazné pre Nemecko proti Lucasovi Podolskému v roku 2013 proti Ekvádoru, kde po siedmich sekundách našiel zadnú časť siete.

Podolski, ktorý hral za Arsenal aj Bayern Mníchov, strelil za Nemecko 49 gólov v 130 zápasoch.

Podolski strávil tri sezóny v Arsenale, kde v rokoch 2013-14 vyhral FA Cup. Za klub zo severného Londýna odohral 82 zápasov a strelil 31 gólov.

Medzitým je Baumgartner stredopoliar, ktorý hrá za nemecký klub RB Leipzig. V júni 2023 podpísal päťročný kontrakt s Hoffenheimom.

Za Rakúsko bol limitovaný 34-krát.

V pozoruhodný večer pre najrýchlejšie góly stanovil Florian Wirtz po siedmich sekundách proti Francúzsku novú značku pre Nemecko, o niekoľko stotín sekundy rýchlejšie ako Podolski v roku 2013.

Wirtz, stredopoliar Bayeru Leverkusen, asistoval pri góle, keď sa prvýkrát predstavil v Nemecku tri roky po tom, čo stredopoliar Realu Madrid Toni Kroos oznámil svoj reprezentačný odchod.

Wirtz, vychádzajúca hviezda európskeho futbalu vo veku 20 rokov, strelil svoj prvý gól za svoju krajinu a pomohol im poraziť Francúzsko 2:0.

Choďte hlbšie

Čo robí váš klub Premier League počas reprezentačnej prestávky?

(Christian Hofer/Getty Images)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close