Zábava

Piquaso získal na Slovensku striebornú medailu

Autor: Michael Nsubuka

Snaha IVANA Baikvasa na poslednú chvíľu získať sponzorstvo pre Majstrovstvá sveta v kulturistike na Slovensku nebola márna, keď si na každoročnom showcase zabezpečil striebornú medailu.

Tridsaťjedenročný svalovec mohol odcestovať na majstrovstvá na poslednú chvíľu vďaka daru 3000 dolárov od prezidenta Yoweriho Museveniho.

Baikwaso, ktorý dostal svoje cestovné vízum z Nairobi 19. júna, dokázal do 25. júna získať len sh2m z sh7m potrebných na cestu, údržbu a ubytovanie.

Brat Ronnie z ETM International Church dal športovcovi mizerný sh2m. No neskoré prevzatie do 24 hodín od žiadosti prezidenta Museveniho o peniaze umožnilo kulturistovi reprezentovať Ugandu v Nitre, kde nesklamal.

pravda

Baiquasove úspechy ho kvalifikovali na svetovú olympiádu v novembri v Spojených štátoch. Autor fotografie: Michael Nsubuka

Zlatá medaila mu unikla len o jeden bod, no striebro mu vynieslo vstupenku na novembrovú Svetovú olympiádu v kulturistike amatérov v Spojených štátoch.

Prezident a zakladateľ Medzinárodnej asociácie naturálnej kulturistiky (INBA WORLD) Denny Kakos pochválil Piquasa za to, že v súťaži ukázal skvelú zábavu a zručnosti.

„INBA sa teší na spoluprácu s Ugandou ako výsledok toho, čo sme videli“

Toto je tretíkrát, čo sa kulturista roka USPA zmeral so zvyškom svalovcov sveta.

READ  WTA Ventures vymenovala seniorský tím pre rozvoj ženského tenisu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close