Zábava

Mary dala svojmu synovi závoj, reakcie sú skutočne zamyslené

Chcela v tejto zložitej chvíli poukázať na vedomé správanie a namiesto toho u niektorých fanúšikov svoje rozhodnutie nesplnila s pochopením.

Závoj na tvári jej syna ich nahneval a tieto ženy si neuvedomovali, aké dôležité je chrániť aj našich najmenších.

Noel sa zoznámi so závojom

V júni tohto roku oslávil syn Márie Bartalosovej prvý rok. Aj keď sa od detí do troch rokov nevyžaduje, aby počas pandémie mali závoj, sympatická herečka sa rozhodla pre malý pokus, ktorý zvečnila aj na Instagrame.

„Prvé zoznámenie sa so závojom v marci sa ukázalo tak, že ste ho zbúrali, odhodili, a tak mal názor, že‚ mama, vôbec toto ‘. Skúsil som to ešte párkrát neúspešne. Dnes som ho po dlhej dobe stiahol na seba a bol som prekvapený. Chcel mu to dať, dokonca sa pozeral do zrkadla dlhšie ako som čakal, ale tak sa rozhodol to „ee“, “opísala Mária svoj postup závoja.

Malý Noel sa zatiaľ s ochranou tváre iba zoznamuje, zdá sa však, že je čoraz menej zdráhavý. Aspoň na chvíľu sa zmieril so svojím závojom a spokojne sa pozrel do zrkadla, ktoré vyfotografovala aj spokojná matka. To je pre dieťa veľmi dôležité, aby sa postupne vyrovnalo so zakrytím a chránilo sa tak pred vírusom.

Nebuď ako tento malý chlapec

Týmto spôsobom chcela Bartalos poslať svojim priaznivcom dôležitý odkaz. Napriek zhoršujúcej sa epidemiologickej situácii čoraz viac ľudí odmieta nosiť rúška, čím ohrozuje nielen seba, ale najmä svoje okolie.

Zatiaľ čo zdravý človek zvláda koronavírus relatívne dobre, chronicky chorí pacienti a starší ľudia môžu mať vážne následky. Preto Maria na svoj Instagram napísala: “Prosím, nebuď ako tento malý chlapec, nosíš ho! Zatiaľ to spracujem,” nakoniec zmiernil vážnu situáciu.

READ  Ewa Farna a Vojtěch Dyk uvádzajú skladbu Kočky z projektu Folk Swings

Argumenty plné hoaxov

V komentároch pod fotografiou prebehla ostrá diskusia. Viacerí fanúšikovia Mary pokarhali, boli z nej sklamaní a obvinili ju z ublíženia na synovi. Radi používali podvod s nedostatkom kyslíka, ktorý koluje internetom už niekoľko týždňov.

Tvrdohlavo si odmietli uvedomiť, že závoj na tvári nezabránil jeho prenosu na telo malého dieťaťa a nijako mu neubližoval. Toto opakované klamstvo vyvolalo hádku medzi dvoma skupinami žien, ktorú sa Bartalos snažil upokojiť, minimálne konštatovaním, že to bolo celé brané vtipne.

Ale tento komentár nebol pre ňu šťastným rozhodnutím. Pretože akonáhle sa rozhodla osvetliť ju, nemala by to prezentovať ako humor s odvolaním sa na to, že Noel aj tak nebude mať závoj. Týmto spôsobom iba podkopáva svoju autoritu a nikto nebude brať jeho vyhlásenia vážne.

Našli sa aj takí, ktorí ju podporovali

Medzi diskutujúcimi bolo aj niekoľko žien, ktoré sa postavili na stranu Márie. Rozumiem dôležitosti nosenia závojov, preto jej jedna z nich poslala dobrú radu.

Ak sa podľa nej má chlapec naučiť chrániť si svoju tvár takto, mal by mu to zvoliť v nejakej peknej detskej podobe s obrázkami, čo robí to pre malé deti atraktívnejšie a neodmietajú to.

V materských školách nie je závoj povinný, ale odporúča sa

Podľa platné nariadenia deti do troch rokov vôbec nemusia nosiť závoj. V materskej škole, nielen v samotnej materskej škole, ale aj inde, sa len dôrazne odporúča, aby naši najmenší nosili ochranu tváre, aby sa zabránilo šíreniu vírusu.

Po novom musia všetci školáci bez ohľadu na vek nosiť v škole závoj a v exteriéri pre nich platia rovnaké pravidlá ako pre dospelých.

Deti nie sú chránené zázračnou aurou

Matky sa často zdráhajú nechať svoje deti nosiť rúška, pretože nimi údajne trpia. Áno, ich nosenie nie je pre nikoho príjemné, ale zatiaľ je to pre nás najúčinnejšia zbraň proti koronavírusu. Zabúdajú, že takýmto spôsobom chránia celú rodinu, pretože zatiaľ čo tí najmenší sú často bez príznakov, my dospelí to môžeme uložiť do postele, aby ste sa o svojich potomkov nemali kto postarať.

READ  Chrissy Teigen a John Legend stratili dieťa a otvorene zdieľali svoj smútok

Mali by tiež pochopiť, že okolo dieťaťa neexistuje zázračná aura, ktorá by ho chránila pred vírusom. Materské mlieko podporuje jeho imunitu, nejde však o všeliek. Stačí sa pozrieť na zoznamy infikovaných ľudí, medzi ktorými sa niekoľkokrát objavili iba niekoľkomesačné deti.

Ak teda dieťa do troch rokov nemá problém zvyknúť si na závoj, určite mu ho darujte, najmä v tomto období.

Na otázku, či pri nosení netrpí, stačí pamätať na dve základné odpovede:

-Vážne choré deti s oslabenou imunitou nosia kvôli nebezpečenstvu akejkoľvek infekcie zvyčajne závoj, sú spokojné a hlavne dobre chránené.

-Koľkokrát v zime dáte svojim deťom šál cez ústa, aby sa nenadýchali príliš studeného vzduchu a ani raz nepomysleli na klamstvá o nedostatku kyslíka. Najmä preto, že ste ho chránili pred chorobou.

Závoje sú dôležité a to je to najmenej, čo môžeme urobiť pre svoje zdravie a zdravie detí. Zistite, do akej miery chránia:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close