Zábava

Lennonov vrah sa svojej vdove Yoko Ono po 40 rokoch ospravedlnil

Chapman uviedol, že hviezdu zabil pre slávu a zaslúži si trest smrti.

22. septembra 2020 alebo 14:11 TASR

NEW YORK. Mark Chapman, ktorý zavraždil hudobníka Johna Lennona, sa po 40 rokoch ospravedlnil svojej vdove Yoko Ono. Chapman zastrelil Lennona v decembri 1980 v New Yorku pred svojou japonskou manželkou.

V auguste boli vrahovia po jedenástykrát odmietnutí pre podmienečné prepustenie. Počas výsluchu Chapman uviedol, že pre „slávu“ zabil 40-ročnú rockovú hviezdu a že si za ňu zaslúži trest smrti, informovala v utorok stanica BBC.

Chapman dodal, že stále myslí na svoj „čin hodný pohŕdania“ a je zmierený s tým, že zvyšok života pravdepodobne strávi za mrežami.

„Opakujem, prepáč, nechcem sa hádať. Urobil som to pre svoju slávu. Je to najhorší zločin, aký môže byť spáchaný proti nevinnému človeku. Jediným dôvodom, prečo som ho zavraždil, bola jeho nesmierna sláva a Som veľmi chcel, aby bol slávny. Bolo to odo mňa veľmi sebecké, “povedal Chapman porote v nápravnom zariadení Wende v New Yorku.

„Chcel by som to zdôrazniť – bol to veľmi sebecký čin. Je mi ľúto bolesti, ktorú som jej spôsobil (O),“ uzavrel Chapman, ktorého vyhlásenie získala tlačová agentúra PA Media.

V prepise záznamu porota odmietla jeho podmienečné prepustenie z dôvodu, že „by to nebolo zlučiteľné s príspevkom spoločnosti“.

Porota tiež poznamenala, že jeho „sebecké činy pripravili budúcich fanúšikov (Lennona) o možnosť zažiť inšpiratívne slová, ktoré tento umelec adresoval miliónom ľudí“.

„Váš násilný čin nepoškodil iba vašu rodinu a jej bývalých členov (The Beatles), ale celý svet,“ uviedla porota v uznesení.

Chapman pracuje ako úradník a vrátnik vo väzenskom bloku, kde ho kvôli vlastnej bezpečnosti umiestnili. O ďalšie podmienečné prepustenie môže požiadať znova o dva roky.

READ  Jill Biden: Odpor ukrajinských utečencov ma „inšpiruje“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close