Technológie

Po upozornení LED nasledujú bleskové upozornenia

Android 14 Developer Preview 2 obsahuje funkciu „Flash Notifications“, ktorá umožní majiteľom Pixelov prijať dlho stratenú notifikačnú LED v pripravovanej zostave.

Jednou z najpozoruhodnejších funkcií, ktoré v posledných rokoch chýbali mnohým špičkovým smartfónom, je notifikačná LED dióda. Mnoho výrobcov OEM ponúka riešenia, ktoré využívajú LED blesk fotoaparátu, aby vás informovali, keď čakáte na prístup k neprečítanému alebo naliehavému upozorneniu.

V zostave Pixelov bola jedna pozoruhodná absencia, ale to sa môže čoskoro zmeniť, pretože Google pridal možnosť „Flash Notifications“ na paneli Prístupnosť v Android 14 Developer Preview 2. Táto časť je užitočná pre sluchovo postihnutých, pretože je navyše. Vizuálne upozornenie, keď dostanete hovor, SMS alebo všeobecné upozornenie aplikácie.

„Upozornenia blesku fotoaparátu“ alebo „Upozornenia blesku obrazovky“ môžete povoliť nezávisle alebo súčasne v časti Nastavenia > Prístupnosť > Upozornenia blesku. V tejto novej ponuke môžete upravovať a meniť možnosti a získať náhľad aktívnych možností.

Ak povolíte „Oznámenia blesku fotoaparátu“ v Android 14 Developer Preview 2, LED blesk na vašom systéme fotoaparátu Pixel sa po prijatí upozornenia nakrátko zapne a vypne. Aj tu Google zašiel o krok ďalej. Prepínač baterky/baterky v rýchlych nastaveniach sa zvýrazní, čo znamená, že niečo bolo prijaté a že boli aktivované upozornenia na blesk fotoaparátu.

Je to podobné tomu, čo už je na iOS a iných zariadeniach s Androidom. Bohužiaľ, Android 14 Developer Preview 2 neponúka možnosť zmeniť alebo upraviť toto nastavenie, aspoň v tomto bode. Ak však povolíte možnosť „Upozornenia na blesk obrazovky“, môžete si vybrať farbu, ktorú bude vaša obrazovka blikať, z jednej z 12 možností, pričom všetky sú pre viditeľnosť v jasných neónových odtieňoch.

Tieto zmeny úplne nenahradia skutočnú oznamovaciu LED diódu s RGB na vašom Pixeli, ale pri konečnom spustení systému Android 14 získate vizuálnejšiu reprezentáciu bežných upozornení zariadenia.

Viac o systéme Android 14:

FTC: Používame automatické pridružené odkazy, ktoré generujú príjem. Ďalej.


Ďalšie novinky nájdete v službe 9to5Google na YouTube:

READ  Instagram spomaľuje aktualizácie - Stovky používateľov z USA a Spojeného kráľovstva hovoria, že aplikácia nefunguje už druhý deň po masívnom výpadku

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close