Svet

Po útoku na strednú školu v Nigérii je nezvestných okolo 400 študentov

K útoku na chlapčenskú strednú školu v Kankare došlo v piatok neskoro večer. Dopustila sa ho skupina ozbrojencov vyzbrojených puškami AK 47, uviedol policajný hovorca Gambo Isah. Dodal, že po ich útoku je nezvestných 400 študentov. Odhaduje sa, že v čase útoku bolo v areáli školy viac ako 600 študentov. Polícia, nigérijská armáda a letectvo úzko spolupracujú so školskými úradmi, „zistiť skutočný počet nezvestných a / alebo unesených študentov,“ povedal Isah. Dodal to „tímy sa snažia vypátrať a zachrániť chýbajúcich študentov“.

Armáda s podporou letectva už v sobotu lokalizovala miesto, kde sa útočníci pravdepodobne skrývajú. Je to lokalita v lese Zango / Paula v regióne Kankara. Armáda potom zahájila záchrannú akciu, počas ktorej došlo k prestrelkám s útočníkmi, uviedol hovorca nigérijského prezidenta Muhammada Buhariho.

Podľa AP k najvážnejšiemu podobnému incidentu došlo v apríli 2014, keď členovia džihádistickej skupiny Boko Haram uniesli celkovo 276 dievčat zo školského internátu v Chiboku v Borne na severovýchode Nigérie. Asi 100 z nich je stále nezvestných. Predpokladá sa, že tento posledný útok uskutočnila skupina banditov pôsobiacich v severozápadnej Nigérii. Skupiny sú notoricky známe únosmi ľudí s cieľom získať výkupné za ich prepustenie.

READ  Pápež povedal, že Vatikán je zapojený do tajnej mierovej misie na Ukrajine

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close