Svet

Počet obetí silného zemetrasenia na Filipínach sa zvýšil

Počet obetí zemetrasenia s magnitúdou 6,7 na juhu Filipín stúpol na šesť.

Úrady stále pátrajú po dvoch nezvestných, informovali v sobotu miestni predstavitelia pre katastrofy.

Podľa nemeckého výskumného centra pre geovedy zemetrasenie zasiahlo ostrov Mindanao v piatok popoludní v hĺbke 60 km pri provinciách Sarangani a Davao Occidental.

Sledujte najnovšie správy na kanáli 7 alebo ich streamujte zadarmo Pridanie 7 >>

Agrippino Tassera, vedúci úradu pre katastrofy v meste General Santos v južnej provincii Cotabato, povedal agentúre Reuters, že zomreli traja ľudia.

Muž a jeho manželka zomreli, keď sa na nich zrútil betónový múr, a ďalšia žena bola zabitá v nákupnom centre, uviedol Tecera.

Neďaleko epicentra zemetrasenia v provincii Sarangani zahynuli najmenej dvaja ľudia a záchranári pátrajú po dvoch ďalších nezvestných po zosuve pôdy, povedal agentúre Reuters v pobrežnom meste Klagenfurt predstaviteľ pre pomoc pri katastrofách Angel Tucatuga.

Bezpečnostný pracovník prechádza v piatok 17. novembra 2023 neďaleko poškodenej strechy nákupného centra v meste General Santos, South Cotabato, južné Filipíny. Južné Filipíny zasiahlo silné podmorské zemetrasenie. Americká geologická služba USGS uviedla, že zemetrasenie malo silu 6,7 stupňa Richterovej stupnice a nachádzalo sa 26 kilometrov od Burias, južného cípu Filipín. (AP Photo/Shyra Ann Sandigan) dlh: Shyra Ann Sandigan/AP

V provincii Davao Occidental zomrel po rozdrvení kameňom 78-ročný muž, povedal pre rádio DWPM dôstojník civilnej obrany regiónu Davao Franz Irag.

Dodávka elektriny bola obnovená a väčšina ciest je prejazdná, informovali predstavitelia pre katastrofy, pričom hlásené sú väčšinou menšie škody na domoch a budovách.

Filipíny ležia v tichomorskom „Ohnivém kruhu“, kde je bežná sopečná činnosť a zemetrasenia.

READ  Africká agenda zdravotnej bezpečnosti – Afrika CDC

Jessica Mauboy vystupuje naživo v Sunrise

Jessica Mauboy vystupuje naživo v Sunrise

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close