Veda

Počet prípadov koronavírusu v Kalifornii je najvyšších 600 000

Počet prípadov kalifornských koronavírusov dosiahol podľa údajov zhromaždených vo štvrtok 600 000 vo štvrtok, prvý štát, ktorý dosiahol najhorší medzník. New York Times,

Zlatý štát má tiež tretie najvyššie úmrtie v USA s 10 800 smrteľnými smrteľnými úrazmi COVID-19 za New Yorkom a New Jersey, ktoré boli touto chorobou zasiahnuté začiatkom pandémie.

Kalifornia patrí medzi štáty, ktoré v júli zažili prudký nárast, spolu s Texasom, Floridou a Arizonou.

Ako najľudnatejší štát v USA je podľa údajov Times Times počet prípadov Kalifornie a počet úmrtí na obyvateľa v porovnaní s ostatnými štátmi nižší ako 20. v počte prípadov a na 28. mieste.

Kalifornia zaznamenala niektoré z prvých prípadov na začiatku pandémie, a vláda. Gavin NewsomGavin NewsomBass pri obsadzovaní miesta Harrisovho senátu: „Ponechám všetky svoje možnosti otvorené“ Newsom tvrdí, že už dostal niekoľko miest na voľné kreslo v Harrisovom senáte. Tu by mohol obsadiť kreslo v Senáte Kamaly Harrisovej, ak sa stane VP VIAC (D) bol prvým guvernérom, ktorý prijal príkaz zostať doma a spomalil šírenie.

Keď sa však štát znovu otvoril, prípady sa vyšplhali a pokračovali v lámaní rekordov pri najvyšších jednodňových zvýšeniach, čo spoločnosti Newsom prinútilo neskôr vydať masku a znovu zatvoriť bary a vnútorné jedlá.

Kalifornia má v súčasnosti sedemdňový priemer 8 903 nových prípadov za deň, menej ako v polovici júla.

Newsom tento týždeň vyjadril optimizmus, pričom poukazoval na štatistiku, podľa ktorej sa za dva týždne počet hospitalizácií pre koronavírusy v Kalifornii znížil o 19 percent.

Správa prichádza potom, čo štát zažil ťažkosti so systémom podávania správ o koronavíruse na konci júla, ktorý vynechal asi 300 000 súborov z databázy štátu, ale úradníci zabezpečujú, aby sa problém vyriešil. Úradníci tvrdia, že tento týždeň sa započítava vyšší počet z dôvodu oneskorenia pri hlásení niektorých prípadov.

READ  Staré palubné počítače Voyageru 1 bijú

Štátny špičkový odborník v oblasti verejného zdravia náhle prestal posledný víkend po dátových chybách.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close