Veda

Počiatočné výsledky Starlink pravdepodobne nezískajú SpaceX žiadne dotácie FCC

  • Starlink, rastúca sieť satelitov satelitného vysielania SpaceX, prechádza a súkromný beta test,
  • V polovici augusta sa na stránkach Reddit začali objavovať výsledky výkonnosti Starlink z webových stránok na testovanie internetového pripojenia.
  • Výsledky zapôsobili na niektorých používateľov, ktorí nemajú prístup k dostupnému vysokorýchlostnému širokopásmovému internetu.
  • Ale odborníci v telekomunikačnom priemysle pozrite si potenciálne problémy pre Starlink v testovacích údajoch, ak SpaceX tento rok na jeseň súťaží o federálne dotácie o 16 miliárd dolárov.
  • Odberatelia si môžu prečítať celú našu správu tu,

Prvé verejne dostupné údaje o výkone novej flotily satelitov SpaceX vysielajúcich Starlink, nie sú na každého dojem.

V polovici augusta začali používatelia Redditu s názvom r / Starlink vysielania odkazy k prvým takýmto výsledkom, ktorých hostiteľom je webová stránka testovania internetového pripojenia Speedtest.com. Najrýchlejší anonymizuje výsledky testov a zobrazuje ich na skrytej stránke, ale používatelia môžu zdieľať odkazy na ne, aby ich ostatní videli – pravdepodobne v rozpore s dohody o utajení s SpaceX.

Výsledky ukázali rýchlosť sťahovania v rozmedzí od 35 do 60 megabitov za sekundu a rýchlosti nahrávania v rozmedzí od 5 do 18 Mbps. Čítanie údajov z príkazu ping – miera latencie, ako dlho trvá, kým údaje prejdú z počítača používateľa na server na internete a budú trvať dlhšie ako 100 milisekúnd. (Ookla, ktorý prevádzkuje Speedtest, povedal spoločnosti Business Insider výsledky, ktoré zdieľame „všetky sa zdajú byť legitímne“).

„To je orechové. Som úprimne veľmi ohromený,“ jeden užívateľ Reddit napísal v odpovedi.

„Za každú z týchto rýchlostí by som dal svoju ľavú maticu,“ povedal ďalší.

Zatiaľ čo čísla priviedli niektorých, ktorým chýba prístup k širokopásmovým službám, experti nedávno povedal Business Insider nezdá sa, že by to bola fantastická správa pre SpaceX, ktorú založil Elon Musk v roku 2002.

READ  Každý meteor ohnivej gule, ktorý zasiahol atmosféru Zeme za posledných 33 rokov, je odhalený na novej mape

spacex starlink satelit internet ookla najrýchlejšia rýchlosť testovacie výsledky šírka pásma upload stiahnutie ping júl august 2020

Vzor anonymných najrýchlejších výsledkov pre satelitnú internetovú beta verziu Starlink spoločnosti SpaceX od konca júla do začiatku augusta 2020.


Speedtest.com/Ookla cez RedditVzhľadom na svoje rozsiahle lobistické úsilie bude SpaceX pravdepodobne používať spoločnosť Starlink, aby tento rok na jeseň súťažila o veľké množstvo dotácií Federálnej komunikačnej komisie, ktoré sa nazýva Fond vidieckej digitálnej príležitosti. (FCC odmietla zdieľať zoznam účastníkov a SpaceX neuznal otázky Business Insider.)

Cieľom nového dvojfázového programu s hodnotou 20,4 miliárd dolárov je poskytnúť vysokorýchlostný prístup k internetu s nízkou latenciou na webe do častí vidieckej Ameriky bez širokopásmovej služby, ktorú FCC definuje ako rýchlosť uploadu najmenej 25 Mbps a 3 Mbps. Agentúra to zvažuje dostatočne rýchlo napríklad na telekomutovanie, prácu v škole alebo streamovanie videa 4K.

FCC plánuje tento rok vyplatiť až 16 miliárd dolárov poskytovateľom, ktorí môžu priniesť najlepší širokopásmový prístup do väčšiny oblastí za najnižšie náklady.

Starlink by sa mohol zdať ako dotyk do dotácií, pretože jeho pokrytie by sa podľa Muska nakoniec dostalo takmer kdekoľvek na Zemi a ďaleko by prekonalo rýchlosť a latenciu starších satelitných flotíl. Zdá sa tiež, že sa vymaže dôležitá prahová hodnota FCC pre šírku pásma a ktorá nemá viac ako 100 milisekúnd latencie, čo vedie jednu webovú stránku, na ktorú sa môžete uplatniť „pre SpaceX to vyzerá podobne ako„ splnená misia “.“

Pravidlá programu však hromadia balík proti satelitným systémom.

„Myslím, že keď sa pozriem na čísla, satelity nič nevyhrajú,“ Blair Levin, analytik telekomunikačnej politiky, neidentický pracovník v Brookings Institution, a bývalý šéf personálu FCC, povedal spoločnosti Business Insider.

A čo viac, odborníci v oblasti telekomunikácií očakávali vyšší výkon zo siete, dokonca aj v jej beta fáze. „Je to trochu znepokojujúce, že tieto rýchlosti údajov dosahujete už skoro v hre,“ Shrihari pandit, fotonický inžinier a generálny riaditeľ spoločnosti Stealth Communications, ktorý poskytuje prístup na internet podnikom v New Yorku a skúma nové technológie internetovej infraštruktúry, uviedol Business Insider. „Mal by som podozrenie, že by to malo byť o niečo vyššie, než kde je, povedzme pár stoviek megabitov za sekundu.“

V súvislosti s politikou FCC a perspektívami predkladania ponúk na tieto dotácie Sokol Ernesta, senior legislatívny poradca Nadácie Electronic Frontier Foundation, ktorý sa zameriava na politiky širokopásmového prístupu a hospodárskej súťaže, povedal spoločnosti Business Insider, že „nie je dobré“ vidieť takéto výsledky.

Odberatelia môžu prístup k nášmu celému príbehu o tom, prečo by SpaceX nemusel získať žiadne dotácie FCC, kto by ich mohol zarobiť, a ako by to z dlhodobého hľadiska mohlo fungovať pre SpaceX.

Máte nejaký príbeh alebo dôverné informácie, ktoré by ste mohli zdieľať o priemysle v oblasti vesmírnych letov? Pošlite Dave Mosherovi e-mail na adresu [email protected] alebo mu pošlite priamy odkaz na Twitter na @davemosher, Môžete tiež zvážiť bezpečnejšie možnosti komunikácie uvedené tu,

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close