Ekonomika

Podiel cudzích štátnych príslušníkov pod priemerom EÚ

Podľa údajov štatistickej firmy Eurostat k 1. januáru 2020 predstavovali Maďari asi 2% z celkovej populácie Maďarska.

Podiel ľudí žijúcich v Maďarsku s občianstvom inej členskej krajiny EÚ bol asi 1%, pričom ďalšie 1% obyvateľstva malo nečlenské občianstvo.

Na začiatku roka 2020 žilo v jednom členskom štáte EÚ 13,5 milióna ľudí s občianstvom iného člena EÚ, čo predstavuje 3% populácie EÚ. Okrem toho v jednej z členských krajín EÚ žije asi 23 miliónov občanov, ktorí nie sú jej členmi, čo predstavuje 5,1% populácie EÚ.

Obrázok Eurostat

Luxembursko je štát s najväčším podielom cudzích štátnych príslušníkov (približne 48% obyvateľstva krajiny).

Najvyšší počet registrovaných cudzincov (10% alebo viac obyvateľov) má aj Malta, Cyprus, Rakúsko, Estónsko, Lotyšsko, Írsko, Nemecko, Belgicko a Španielsko.

Na druhom konci spektra bolo menej ako 1% Rumunov predstavovaných ľuďmi, ktorí nie sú ľuďmi. Podiel cudzincov v Poľsku, na Slovensku a v Bulharsku bol asi 1%.

Väčšina členov EÚ, väčšinou cudzincov, boli občania krajín mimo EÚ. V Belgicku, Írsku, Luxembursku, Rakúsku a na Slovensku však boli štátnymi príslušníkmi iných krajín predovšetkým občania iného členského štátu EÚ.

Podporte BUDAPEST OBCHODNÝ VESTNÍK

Vytvorenie časopisu hodného názvu je drahý biznis. Už 27 rokov sa vám vydavatelia, redaktori a reportéri Budapest Business Journal snažia prinášať obchodné správy, informácie, ktorým môžete dôverovať, ktoré sú pravdivé, presné a doručené bez strachu a priazne.

Novinové spoločnosti po celom svete sa ťažko snažia nájsť taký obchodný model, ktorý by im umožnil pokračovať v excelovaní bez toho, aby to ohrozilo ich výkonnosť. V poslednej dobe niektorí experimentovali s myšlienkou zaujať svojich čitateľov ako svojich najdôležitejších partnerov.

Rovnakú príležitosť chceme ponúknuť našim čitateľom. Radi by sme vás pozvali, aby ste nám pomohli vydať kvalitný obchodný denník, ktorý potrebujete. Stlačte naše tlačidlo Podpora PPJ a môžete si zvoliť, ako často a ako často nám môžete posielať svoje príspevky.

READ  Británia smeruje k chaotickej aliancii ako Francúzsko Emmanuela Macrona

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close