Veda

Podľa hlásenia Maine CDC je hlásených ďalších 40 prípadov koronavírusu, žiadne nové úmrtia

Podľa hlásenia Maine CDC je hlásených ďalších 40 prípadov koronavírusu, žiadne nové úmrtia


Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb v Maine hlásilo v pondelok ďalších 40 prípadov koronavírusu a žiadne nové úmrtia. Počet osôb, ktoré zomreli v skupine s COVID-19, zostáva 136. Cez víkend boli hlásené dve nové úmrtia. Ďalších 40 prípadov prináša celkový počet od začiatku ohniska choroby na 4 903. Celkovo sa z vírusu zotavilo 4 237 osôb, čo je za posledných 24 hodín nárast o 11. Počet aktívnych prípadov sa zvýšil z 501 v nedeľu na 530 v pondelok. CDC v Maine uviedlo päť Úmrtia súvisiace s koronavírusmi sú teraz spojené s vypuknutím ohniska svadby a hostiny v Millnocket v auguste. Štyria z úmrtí boli v rehabilitačnom a obývacom centre Maplecrest v Madisone, ktoré prepuklo v súvislosti so svadbou. ÚDAJE O MOINE CORONAVIRUS: Úmrtia: 136 Celkom prípadov: 4 903 Potvrdené prípady: 4 401 Pravdepodobné prípady: 502 Kumulatívna miera pozitivity: 1,69% Miera 14-dennej pozitivity: 0,5% Obnovení pacienti: 4 237 Aktívnych prípadov: 530 V súčasnosti hospitalizovaných: 11 pacientov na jednotke intenzívnej starostlivosti: 6 Pacienti na ventilátorech: 3 Získať najnovšie informácie o koronavírusoch z Maine PRÍZNAKY CDCCOVID-19 Príznaky koronavírusu môžu zahŕňať horúčku, kašeľ , ťažkosti s dýchaním a bolesť v krku. Príznaky sa zvyčajne objavia dva až 14 dní po expozícii. Medzi ďalšie príznaky patrí zimnica, opakované triaška so zimnicou, bolesti svalov, hlavy a nová strata chuti a / alebo vône. Zdravotnícki úradníci uviedli, že väčšina pacientov má mierne príznaky a môžu sa zotaviť doma. Avšak u niektorých pacientov, najmä u tých, ktorí majú základné zdravotné ťažkosti, môže dôjsť k závažnejším respiračným ochoreniam. Zdá sa, že koronavírus sa šíri podobným spôsobom ako chrípka a prechladnutie, ktoré zahŕňajú vzduchom kašeľ a kýchanie, blízky osobný kontakt, ako sú dotyky a trasenie. ruky a dotknúť sa predmetu alebo povrchu s vírusom, potom sa dotknúť vašich úst, nosa alebo očí. Každý, kto má príznaky, je vyzvaný, aby zavolal svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti a neukázal sa iba osobne. COVID-19 ZDROJE: Maine Helps: The Webová stránka Maine Helps ponúka spôsoby, ako môžu Mainers počas vypuknutia COVID-19 priamo pomôcť neziskovým organizáciám, zdravotníckej starostlivosti a podnikom. FrontLine WarmLine: Telefónna linka ministerstva zdravotníctva a sociálnych služieb v štáte Maine, ktorá pomáha manažérom pracujúcim na frontoch prepuknutia koronavírusu. Telefónna linka bude obsluhovaná každý deň od 8:00 do 20:00 na telefónnom čísle 207-221-8196 alebo 866-367-4440. Služba bude nakoniec obsahovať textovú alternatívu, uviedli úradníci. 211 Maine: Štátny systém 211 dokáže odpovedať na všeobecné otázky o koronavírusoch od volajúcich. Vedúci pracovníci môžu tiež napísať správu na číslo 898-211, aby im odpovedali na otázky. Zdroje NAMI Maine: NAMI Maine ponúka niekoľko programov na pomoc ľuďom s problémami duševného zdravia v dôsledku krízy COVID-19.

READ  „Ľadovec súdneho dňa“ veľkosti Floridy visí „za nechty“: vedci

Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb v Maine hlásilo v pondelok ďalších 40 prípadov koronavírusu a žiadne nové úmrtia.

Počet tých, ktorí zomreli v hlavnom zbore s COVID-19, zostáva 136. Počas víkendu boli hlásené dve nové úmrtia.

Ďalších 40 prípadov prinieslo spolu od začiatku ohniska choroby 4 903 prípadov.

Z vírusu sa zotavilo celkovo 4 237 osôb, čo je za posledných 24 hodín nárast o 11.

Počet aktívnych prípadov sa zvýšil z 501 v nedeľu na 530 v pondelok.

Maine CDC uviedol, že päť úmrtí spojených s koronavírusmi je teraz spojených s prepuknutím ohniska svadby a hostiny v Millnocket v auguste. Štyria z obetí úmrtia boli v rehabilitačnom a obývacom centre Maplecrest v Madisone, kde došlo k prepuknutiu choroby v súvislosti so svadbou.

DÁTUM HLAVNÉHO KORONAVÍRUSU:

 • Úmrtia: 136
 • Celkový počet prípadov: 4 903
 • Potvrdené prípady: 4 401
 • Pravdepodobné prípady: 502
 • Kumulatívna miera pozitivity: 1,69%
 • Miera pozitivity 14 dní: 0,5%
 • Pacienti sa uzdravili: 4 237
 • Aktívne prípady: 530
 • Momentálne hospitalizovaný: 11
 • Pacienti na jednotke intenzívnej starostlivosti: 6
 • Pacienti na ventilátoroch: 3

Získajte najnovšie informácie o koronavírusoch z Maine CDC

SYMPTÓMY PRI OCHORENÍ COVID19

Medzi príznaky koronavírusu patria horúčka, kašeľ, ťažkosti s dýchaním a bolesť hrdla. Príznaky sa zvyčajne objavia dva až 14 dní po expozícii.

Medzi ďalšie príznaky patrí zimnica, opakované triaška so zimnicou, bolesti svalov, hlavy a nová strata chuti a / alebo čuchu.

Úradníci v zdravotníctve uviedli, že väčšina pacientov má mierne príznaky a môžu sa zotaviť doma.

U niektorých pacientov, najmä u tých, ktorí majú základné zdravotné ťažkosti, sa však môžu vyskytnúť ťažšie respiračné ochorenia.

Zdá sa, že koronavírus sa šíri podobným spôsobom ako chrípka a prechladnutie, ktoré zahŕňa vzduchom kašeľ a kýchanie, blízky osobný kontakt, ako je dotýkanie sa a trasenie rúk a dotýkanie sa predmetu alebo povrchu, na ktorom je vírus, a potom sa dotýka vašich úst. , nos alebo oči.

READ  Objav baktérií spojených s rakovinou prostaty považovaný za potenciálny prelom rakovina prostaty

Ktokoľvek, kto má príznaky, je vyzvaný, aby zavolal svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti a nielen sa osobne dostavil.

ZDROJE COVID-19:

 • Maine pomáha: Maine pomáha webovú stránku ponúka spôsoby, ako môžu správcovia priamo pomôcť neziskovým organizáciám, zdravotníckej starostlivosti a podnikom počas vypuknutia epidémie COVID-19.
 • FrontLine WarmLine: Telefónna linka ministerstva zdravotníctva a sociálnych služieb v štáte Maine na pomoc hlavným úradníkom, ktorí pracujú v prvej línii vypuknutia koronavírusu. Telefónna linka bude obsluhovaná každý deň od 8:00 do 20:00 na telefónnom čísle 207-221-8196 alebo 866-367-4440. Služba bude nakoniec obsahovať textovú alternatívu, uviedli úradníci.
 • 211 Maine: Štátny systém 211 dokáže odpovedať na všeobecné otázky o koronavírusoch od volajúcich. Vedúci pracovníci môžu tiež napísať správu na číslo 898-211, aby im odpovedali na otázky.
 • Hlavné zdroje NAMI: NAMI Maine ponúka niekoľko programov na pomoc ľuďom s problémami duševného zdravia v dôsledku krízy COVID-19.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close