hospodárstvo

Podpredseda vlády Remišová: Dobrým riešením bude riešenie nájmu, ktoré sa chystáme predstaviť

Vláda predstaví riešenie na čiastočné vyrovnanie nájomného dodávateľom budúci týždeň.

Podľa podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu Veroniku Remišovú (pre ľudí) to bude dobré riešenie. V nedeľu ju vyhodnotila v programe RTVS O 5 minút 12, čím reagovala na kritiku podpredsedu NR SR Petra Pellegriniho (Smer-SD). Hovorí, že ak štát platí 50% z nájomného a dodávateľ zaplatí zvyšných 50%, vláda podporí majiteľov nákupných centier, ktorí nestratia ani cent.

“Kašeľ pre samostatne zárobkovo činné osoby sa staráte o majiteľov veľkých nákupných centier,” povedal Pellegrini súčasnej vláde a uviedol, že vláda diskutuje o riešeniach náhrady nájomného dva týždne. „Úspory investujú značné sumy najmenej počas prvých dvoch mesiacov, potom by vláda mohla mať viac priestoru na„ ladenie hier “.

Ako Remišová reagovala, dohoda o riešení nájmu je taká, že štát nemusí platiť rôzne sumy peňazí rôznym finančným skupinám. „Pokúsime sa to urobiť spôsobom, ktorý v prvom rade pomôže drobným obchodníkom a podnikateľom,“ uviedla.

Keďže podpredseda vlády pridal k okrajom ekonomických opatrení na zmiernenie účinkov koronárnej krízy, vláda si želá v budúcnosti zachovať určité programy na podporu zamestnanosti, a preto sa nebude časovo obmedzovať len na krízou. Medzi ďalšie formy podpory, ktoré presadzuje nová vláda, patrí podpora reštaurácií, takže stravné lístky sa môžu využívať iba v reštauráciách a nie v supermarketoch.

Pellegrini však nalieha na vládu, aby „niečo urobila“. ,

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close