Kanada v predzápasovom zápase zvíťazila nad Ruskom, nie na majstrovstvách sveta juniorov v hokeji

Edmonton – Jamie Tristale strelil jediný gól v zápase, keď Kanada v stredu v predzápasovom zápase pred MS v hokeji juniorov zvíťazila nad Ruskom 1: 0.

To môže byť pre hostiteľa nákladný úspech. Kanadský kapitán Kirby Doc opustil hru po tom, čo si v tretej tretine zjavne poranil pravé zápästie.

Tristale v tretej tretine porazil ruského brankára Arthura Aktiama 3:52. Cole Perpetti a Bowen Pyram mali asistencie.

Kanadský netminder Devon Levy urobil 23 zákrokov za strelu.

„Prinútil náš tím hrať sebavedome,“ uviedol tréner Kanady Andre Turigni. „Je solídny.“

Durigni nemá žiadne podrobnosti o Docovom zranení po zápase. Povedal, že aktualizácia bude poskytnutá, keď budú k dispozícii röntgenové výsledky.

Chicago Blackhawks si vybralo Doc s tretím celkovým výberom v minuloročnom vstupnom drafte NHL.

Dotyk sa zranil pri neškodnej kontrole tela v neutrálnej zóne. Po výhre si dal dole rukavicu, pošmykol sa na ľade a išiel priamo do priestoru šatní.

Aktiamov, ktorý hral tretiu tretinu, urobil šesť zákrokov. Yaroslav Askarov zachránil všetkých 22 striel, ktorým čelil počas prvých 40 minút.

Pre Kanadu to bola prvá a jediná horúca hra pred zápasom.

„Zopár ľudí, ktorí za posledných deväť mesiacov nehrali proti skutočnému súperovi, ma veľmi potešilo, ako sme hrali,“ uviedol Durigni. „V hre o naše útočné pásmo a v držaní lopty bolo veľa vecí. Predpoveď nášho útočného pásma bola veľmi dobrá.“

Levyho otrasy otriasli a usadil sa.

„Vždy som sa natáčal ako dieťa, ktoré hrá na týchto turnajoch,“ povedal. „Nikdy som si nemyslel, že sa to splní, ale tu som. Určite bolo niekoľko nervov, nohy sa mi rýchlo dostali podo mňa a hrali dobrú hru, ale tím hral lepšie predo mnou.“

READ  Kanaďania Andreescu a Raonic vypadli v 2. kole na turnaji Lipema Open

Kanada a Rusko sa stretli na svetovom finále juniorov 2020 v českej Ostrave vlani v januári. Kanada získala zlato 4: 3.

Česko zvíťazilo nad Slovenskom 6: 0 v zápase na Rogers Place.

Udalosť 2021 je koncipovaná ako „bublinový“ model NHL, ktorý sa úspešne používal v tej istej aréne začiatkom tohto roka.

Predkolo sa začína v piatok. Kanada je v združení s Fínskom, Slovenskom, Švajčiarskom a Nemeckom.

Kanada otvára sobotňajší zápas proti Nemecku.

USA, Rusko, Švédsko, Česká republika a Rakúsko patria k najchudobnejším národom na svete.

Hra o majstrovstvá sa bude konať 5. januára.

Táto správa spoločnosti Canadian Publishing bola prvýkrát zverejnená 23. decembra 2020.