Poľsko rozbúrilo Slovensko, postup do veľkej scény – LEN

Gruzínsko, Francúzsko, Nemecko, Rumunsko, Ukrajina a Malta postúpili podľa očakávania v kvalifikácii ME hráčov do 17 rokov vo vodnom póle, ale Poľsko šokovalo Slovensko posledným výdychom Slovenska 4:0. Autor:

Najväčším prekvapením tohto víkendu sa stalo Poľsko, ktoré po prehre vo všetkých štyroch zápasoch spred dvoch rokov postúpilo z D-skupiny po porážke Slovenska, Veľkej Británie a Lotyšska a po Malte by mohlo hrať na veľkej scéne.

V rozhodujúcom zápase nastúpilo zozadu Poľsko proti obľúbenému Slovensku. Slovenky viedli po ôsmich minútach 4:1, no ich súperky upravili na 5:4, no pred poslednou štvrtinou viedlo Slovensko 6:4. Poľsko však postúpilo a búrkou 0:4 v záverečnej osemminútovke si zabezpečilo postup na šampionát. Proti Malte hrali dobre, domáci vyhrali 15:13 a obsadili prvé miesto.

Ostatné tri skupiny nezažili rovnako dramatické momenty, pričom dva najlepšie tímy v B-skupine, Nemecko a Francúzsko, a C-skupina, Rumunsko a Ukrajina, sa pohodlne pohybovali a priniesli očakávané víťazstvá. Skupina A mala jeden kvalifikovaný tím, Gruzínsko, ktoré vyhralo najlepšie z troch. Turecko, hostiteľ šampionátu, sa stiahlo z turnaja (predtým, ako krajinu zasiahli ničivé zemetrasenia, ako to bolo naplánované).

Žreb finále Ligy majstrov žien Final Four sa uskutoční 1. apríla v Sabadell – šampionát sa začne 8. augusta. Keďže LEN dostal 17 prihlášok do súťaže žien, nie je potrebná kvalifikácia a všetky tímy budú hrať na majstrovstvách v Manise od 29. júla do 5. augusta. Žrebovanie tohto podujatia sa uskutoční aj v Sabadell.

Majstrovstvá Európy mužov do 17 rokov vo vodnom póle, kvalifikácia – konečné poradie