Hlavné správy

Poľsko rozbúrilo Slovensko, postup do veľkej scény – LEN

Gruzínsko, Francúzsko, Nemecko, Rumunsko, Ukrajina a Malta postúpili podľa očakávania v kvalifikácii ME hráčov do 17 rokov vo vodnom póle, ale Poľsko šokovalo Slovensko posledným výdychom Slovenska 4:0. Autor:

Najväčším prekvapením tohto víkendu sa stalo Poľsko, ktoré po prehre vo všetkých štyroch zápasoch spred dvoch rokov postúpilo z D-skupiny po porážke Slovenska, Veľkej Británie a Lotyšska a po Malte by mohlo hrať na veľkej scéne.

V rozhodujúcom zápase nastúpilo zozadu Poľsko proti obľúbenému Slovensku. Slovenky viedli po ôsmich minútach 4:1, no ich súperky upravili na 5:4, no pred poslednou štvrtinou viedlo Slovensko 6:4. Poľsko však postúpilo a búrkou 0:4 v záverečnej osemminútovke si zabezpečilo postup na šampionát. Proti Malte hrali dobre, domáci vyhrali 15:13 a obsadili prvé miesto.

Ostatné tri skupiny nezažili rovnako dramatické momenty, pričom dva najlepšie tímy v B-skupine, Nemecko a Francúzsko, a C-skupina, Rumunsko a Ukrajina, sa pohodlne pohybovali a priniesli očakávané víťazstvá. Skupina A mala jeden kvalifikovaný tím, Gruzínsko, ktoré vyhralo najlepšie z troch. Turecko, hostiteľ šampionátu, sa stiahlo z turnaja (predtým, ako krajinu zasiahli ničivé zemetrasenia, ako to bolo naplánované).

Žreb finále Ligy majstrov žien Final Four sa uskutoční 1. apríla v Sabadell – šampionát sa začne 8. augusta. Keďže LEN dostal 17 prihlášok do súťaže žien, nie je potrebná kvalifikácia a všetky tímy budú hrať na majstrovstvách v Manise od 29. júla do 5. augusta. Žrebovanie tohto podujatia sa uskutoční aj v Sabadell.

Majstrovstvá Európy mužov do 17 rokov vo vodnom póle, kvalifikácia – konečné poradie

Skupina A (Tbilisi, GEO)

1. Georgia 9, 2. Litva 6, 3. Cyprus 3, 4. Česko 0

Skupina B (Maribor, SLO)

1. Francúzsko 12, 2. Nemecko 9, 3. Bulharsko 6, 4. Slovinsko 3, 5. Rakúsko 0

READ  Slovensko tvrdí, že Ukrajina potrebuje jasnú víziu o kandidatúre do NATO počas návštevy Zelenského

Skupina C (Turgue Mures, ROU)

1. Rumunsko 12, 2. Ukrajina 9, 3. Moldavsko 6, 4. Írsko 3, 5. Švajčiarsko 0

Skupina D (Gzira, MLT)

1. Malta 12, 2. Poľsko 9, 3. Slovensko 6, 4. Veľká Británia 3, 5. Lotyšsko 0

Výsledky, štatistiky a ďalšie: https://len-ws.microplustimingservices.com/lenu17wpc2023/index_web.php?cal=1

Už kvalifikované tímy (1-8Th v roku 2021): Srbsko, Grécko, Maďarsko, Španielsko, Čierna Hora, Chorvátsko, Holandsko, Taliansko. Hostiteľ: Turecko.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close