Hlavné správy

Poľsko rozširuje hraničné kontroly so Slovenskom – Jurist

Ministerstvo vnútra a správy Poľska vyhlásil Vo štvrtok boli poľské hraničné kontroly predĺžené do 22. novembra. Poľsko začalo hraničné kontroly 4. októbra v reakcii na veľký prílev migrantov, ktorí sa chceli dostať zo Slovenska do Poľska.

Maciej Wasik, námestník ministra vnútra Poľska zvýraznené Účinnosť hraničných kontrol vo štvrtok. Upozornil na vplyv hraničných kontrol na predchádzanie nelegálnemu prekračovaniu a vyzval slovenské orgány, aby prijali potrebné opatrenia na ich ukončenie.

Poľsko pôvodne zaviedlo dočasné obmedzenia na hraniciach so Slovenskom 4. októbra Kódex schengenských hraníc. Poľský minister vnútra Mariusz Kaminski počas tlačovej konferencie o hraničných kontrolách zdôraznené Dôležitosť posilnenia vonkajších hraníc a reformy azylového systému v rámci EÚ s cieľom riešiť súčasné migračné výzvy. Tieto obmedzenia boli neskôr predĺžené do 2. novembra.

Rakúsko a Česká republika zaviedli hraničné kontroly s Poľskom a Slovenskom a predĺžili ich do 2. novembra. Česká republika tiež predĺžila hraničné kontroly do 22. novembra. Vit Ragusan, minister vnútra Českej republiky zdôraznené Potreba posilnenia bezpečnosti na česko-slovenskej hranici až po vonkajšiu hranicu Európskej únie je silne tienená.

Poľský Národný inštitút pre ľudské práva, splnomocnenec pre ľudské práva, reagoval na prísne predpisy na hraniciach, Odsúdený Liečba imigrantov. Agentúra uviedla, že používanie hraničných kontrol umožňuje návrat cudzincov, ktorí nelegálne prekročia poľské hranice, bez akéhokoľvek postupu na posúdenie ich situácie, čo vedie k porušovaniu. Dohovor o ochrane ľudských práv a základných slobôd.

READ  Žiadne veľké obete, GB ženy sú späť po desiatich rokoch – LEN

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close