Technológie

Poľský mobilný platobný systém BLIK zmodernizuje a rozšíri v Rumunsku a na Slovensku s technológiou DXC

Poľský mobilný platobný systém BLIK zmodernizuje a rozšíri v Rumunsku a na Slovensku s technológiou DXC

Technológia DXC, Popredný svetový poskytovateľ technologických služieb z rebríčka Fortune 500 bude podporovať poľský platobný štandard (PSP) pri rozširovaní svojho mobilného platobného systému. BLIKV Rumunsku a na Slovensku.

DXC zmodernizuje a prispôsobí centrálny systém BLIK tak, aby vyhovoval tarifným štandardom v Rumunsku a na Slovensku. DXC zabezpečí, že BLIK zvládne transakcie v rumunských leu a eurách a bude sa môcť pripojiť k systému SWIFT (Society for Global Interbank Financial Telecommunications).

Po deväťročnom vzťahu bude DXC využívať softvérové ​​inžinierstvo na zlepšenie základných funkcií PSP, prispôsobenie existujúceho systému tak, aby slúžil rýchlo rastúcim segmentom elektronického obchodu v Rumunsku a na Slovensku, a poskytovať každodennú technickú podporu.

BLIK, jeden z najväčších platobných systémov v Poľsku, je v čele novej éry digitálnych platieb v regióne. Od júla do septembra 2023 BLIK sprostredkoval 455 miliónov transakcií v hodnote 63 miliárd PLN (15,7 miliardy USD).

„BLIK je v Poľsku vysoko rešpektovaný a veríme, že naše riešenie bez problémov splní požiadavky na integráciu s ďalšími významnými európskymi bankami. Pomôže to zvýšiť počet používateľov zapojených do platieb v elektronickom obchode,“ povedal. Dariusz Mazurkiewicz, vedúci poľského platobného štandardu. „Sme radi, že máme podporu skúseného partnera v DXC, ktorý nám pomôže realizovať naše plány.“

PSP je spoločný podnik šiestich popredných poľských bánk (Alior Bank, Bank Millennium, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank a PKO Bank Polski) a MasterCard. BLIK, ktorý bol predstavený v roku 2015, je dôležitou súčasťou prechodu Poľska na spoločný platobný systém. Zákazníkom umožňuje používať svoje mobilné telefóny na výber peňazí z viac ako 20 000 bankomatov a uľahčuje státisíce digitálnych platobných transakcií.

„Ide o veľký projekt pre poľské a európske banky. Ako spoľahlivý partner pomôžeme PSP nájsť globálne riešenie BLIK, aby sme dosiahli medzinárodný úspech,“ povedal. Michał Burda, generálny riaditeľ DXC Technology Poland.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close