Technológie

Popularita Xbox One X vzrástla po zavedení predobjednávok Series X / S

Problém s menami.

Pravdepodobne nikto nepochyboval o tom, že nastanú menšie problémy s názvami konzol Xbox. Microsoft má na trhu Xbox One S All-Digital, Xbox One S, Xbox One X a teraz už aj Xbox Series S a Xbox Series X. A napriek tomu, že dve konzoly starej generácie (XOneS SAD a XOneX) už boli stiahnuté z výroby a postupne sa sťahujú z predaja, bolo zrejmé, že dôjde k chybám.

A presne to sa stalo na Amazone hneď po spustení predobjednávok. Predaj starej generácie konzoly Xbox One X sa zvýšil o 747%, a to aj napriek tomu, že je konzola jasne napísaná ako „ukončená“. Niekomu bohužiaľ cvakli prsty rýchlejšie, ako jeho oči dokázali prečítať, čo kupujú.

Herný analytik Daniel Ahmad však poznamenal, že nárast o 747% znamená nárast o 747% miest v rebríčku predajnosti, a nie to, že sa tržby konzoly zvýšili o 747%. Keď však konzole dôjde zásoby, nemusí to byť v budúcnosti až taký problém. No pár ľudí, ktorí chceli kúpiť deťom na Vianoce Xbox novej generácie a nakoniec skončili pri Xboxe starej generácie, sa pravdepodobne nájde.

Zdroj: Twitter

Páči sa vám tento článok? Zdieľaj to!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close