Veda

Prečo je tento rok obzvlášť dôležité dostať chrípku

ZÁPADNÝ JORDÁNSKO – A nový prieskum odhaľuje, že iba 59% dospelých Američanov plánuje dostať vakcína proti chrípke tento rok podľa Národnej nadácie pre infekčné choroby. Úradníci v zdravotníctve tvrdia, že tieto počty sú znepokojujúce, pretože chrípková sezóna a prebiehajúca pandémia koronavírusu sa prekrývajú, a preto je pre ľudí dôležitejšie než kedykoľvek predtým očkovanie.

Xander a Cole Wilde sú šťastní, že sa vrátili osobne do školy. „Je to tak jednoduchšie. Môžem požiadať učiteľa o pomoc,“ vysvetlil 10-ročný Xander.

Pre ich rodičov, Michelle a Josh Wilde, však bolo ťažké rozhodnutie urobiť.

„Deti – všetko sa len dotknú, odovzdajú si to navzájom,“ opísala Michelle a vysvetlila svoju váhavosť.

Preto kladie dôraz na bezpečnosť. S Joshom vzali svoju rodinu na miestnu kliniku „Boo the Flu“ na základnej škole Bennion v západnom Jordánsku, aby dostali chrípkové injekcie.

Michelle Wilde hovorí, že si ju ľahko pamätá, pretože škola zvyčajne organizuje konferencie rodičov a učiteľov s klinikou. „Aj tak idem do školy. Aj tak mám so sebou celú rodinu. Je super ľahké len vojsť a vyplniť papiere,“ vysvetlila.

Aj keď sa Xander a Cole trochu obávali, pochopili dôležitosť a boli ochotní spolupracovať na zmrzlinovom stimule.

Michelle Wilde hovorí, že očkuje svoje deti, aby pomohla chrániť svojich členov širšej rodiny, ktorí majú oslabený imunitný systém, vrátane jej starého otca.

„Nechcem im odkázať nič, z čoho by im bolo veľmi zle, alebo aby ich dostali do nemocnice,“ uviedla.

Tamara Sheffieldová, lekárska riaditeľka pre zdravie a prevenciu v komunite spoločnosti Intermountain Healthcare, tvrdí, že je tento rok dôležitejšie ako kedykoľvek predtým dostať chrípku.

„Nemôžeme cirkulovať chrípku a súčasne COVID a máme vakcínu, ktorá chrípke zabráni a zabráni tým hospitalizáciám a úmrtiam,“ vysvetlila.

READ  Chrípka, norovírus nahrádza COVID-19 ako hlavné vírusy jarnej sezóny

Povedala, že očkovanie proti chrípke zníži záťaž na náš celkový systém zdravotnej starostlivosti tým, že zabráni ľuďom v testovaní, na pohotovosť alebo na nemocničnom lôžku.

„Musíme tieto zdroje ušetriť ľuďom, ktorí majú COVID-19,“ zdôraznila.

Napriek povestiam Sheffield jasne povedal: „Ak dostanete vakcínu proti chrípke, nehrozí vám vyššie riziko, že dostanete COVID-19.“

Povzbudzuje každého, kto má 6 mesiacov a viac, aby bol v októbri zastrelený pred chrípkovým obdobím v novembri a decembri, a odporúča ľuďom vo veku 65 rokov a starším, aby dostali očkovaciu látku s vysokými dávkami.

„Pretože váš imunitný systém nefunguje tak dobre, ako starnete, a potrebujete ďalšiu dávku vakcíny, ktorá vám pomôže rozvinúť imunitu,“ vysvetlila.

Sheffield dúfa, že Utahčania budú hrať svoju úlohu pri spomalení ich šírenia COVID-19 a chrípka. „Spôsobujeme, že je mierne obdobie, že využívame všetky nástroje a musíme predchádzať infekciám dýchacích ciest,“ uviedla. „Jedným z najlepších nástrojov, ktoré máme, sú vakcíny.“

Povzbudzuje ľudí, aby naďalej nosili masky, umývali si ruky a dištancovali sa od spoločnosti.

Michelle Wilde chce, aby jej deti boli šťastné aj zdravé tým, že im zabezpečí „najväčšiu ochranu, ktorú im môžem poskytnúť, a zároveň im umožniť, aby boli deťmi, hrali sa so svojimi priateľmi a učili sa osobne,“ uviedla.

6-ročný Cole po výstrele povedal: „To bolo v skutočnosti rýchlejšie, ako som si myslel!“

„Čím viac ľudí bude môcť dostať výstrel a čím viac ľudí bude môcť nosiť masku a sociálny odstup, tým viac sa budeme môcť vrátiť k tomu, že uvidíme ľudí, ktorých milujeme,“ povedala Michelle.

Spoločnosť Intermountain Healthcare ponúka kliniky zamerané na očkovanie proti chrípke, ktoré umožňujú ľuďom očkovanie bez toho, aby museli opustiť svoje vlastné auto. Ak chcete nájsť miesto, kde sa môžete vydať autom, alebo navštívte lekáreň vo vašej blízkosti, navštívte stránku intermountainhealthcare.org/flu.

READ  Štúdia hovorí, že demencia spojená s predčasnou menopauzou u žien

Fotografie

Súvisiace príbehy

Ďalšie príbehy, ktoré by vás mohli zaujímať

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close