Veda

Predbežné údaje naznačujú ďalšie možné zvýšenie prípadov koronavírusu v Utahu

SALT LAKE CITY – Počet COVID-19 Prípady v Utahu od minulého mesiaca ustavične klesajú. Lekári z University of Utah Health uviedli, že v údajoch existujú aj včasné náznaky, že v nových prípadoch uvidíme možnosť ďalšieho nárastu. V súčasnosti sa však domnievajú, že vakcíny môžu vírus zastaviť.

„Plne očakávame, že uvidíme prípady. Dúfajme, že nie v takom rozsahu, aký sme videli v Michigane a niektorých ďalších štátoch, pretože Utah je s očkovaním rovnako efektný,“ uviedol Dr. Russell Winick, vedúci lekárskeho oddelenia zdravotníctva University of Utah

Klinika pokusov na klinike U of U COVID-19 na Redwood Road zaznamenala v posledných týždňoch prudký priebeh prípadov. Celkovo je ich počet o niečo menší. Winick to však označuje za skorý indikátor toho, že môžeme byť na vzostupe. Je to nedotknutá štvrť na západ s vysokým podielom hispánskych obyvateľov. Počas epidémií nárast prípadov tam zvyčajne naznačuje nárast inde.

Údaje tiež ukazujú absorpciu COVID-19 v okresoch Weber, Morgan, Davis a Washe.

Vinik uviedol, že nárast možno pripísať britskému variantu, ktorý v súčasnosti predstavuje 40% nových prípadov v systéme univerzity v Utahu.

Lekár povedal: „Ľudia, ktorí majú príznaky a majú pozitívne testy, sa začnú plaziť smerom hore.“ „Toto je zvyčajne prvý znak, ktorý vidíme skôr, ako začneme zaznamenávať čoraz viac prípadov a väčšie percento ľudí je pozitívnych.“

Vírus zostáva oportunistický pri nekonečnom hľadaní nového hostiteľa.

„Chce to len naskočiť a nájsť ďalšiu osobu. Je mu to jedno. Takže ak sa v poli objaví množstvo prípadov, je pravdepodobnejšie, že sa rozšíri aj do ďalších,“ uviedla MPH Erin Claus. Strategic Engagement Manager for U of U Health.

Našťastie bolo zaočkovaných viac ako 50% Uthonsov nad 16 rokov a ich počet sa neustále zvyšuje.

READ  chorý ako pes? Domáce zvieratá často chytajú COVID od ľudí, zisťujú štúdie

Pretože rasa medzi variantom a vakcínou bráni Utahu v rozmachu, aký vidia v Michigane?

Winick hovorí, že väčšie percento obyvateľov Utahu bolo vystavených vírusu, ktorý im poskytol ochranu, a „Boli sme schopní zaočkovať oveľa viac ľudí, takže ak sa to zvýši, stane sa to neskôr, keď sa stane, že budeme mať viac naša populácia bola očkovaná, “povedal Winick.

To je dôvod, prečo vyzývajú Utahns, aby pokračovali v preventívnych opatreniach na zabránenie vírusu a očkovanie.

Súvisiace príbehy

Jade boal

Mohlo by vás zaujímať viac príbehov

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close