Babrat zničil Liptowského Mikuláša v Slovenskej hokejovej lige – Famagusta Gazette

38. kolo slovenskej premiéry v ľadovom hokeji, Depos Extralica, prinieslo veľa zaujímavých výsledkov.

Do rozhodovania o výsledku zápasu proti Liptowskému Mikulášovi ostávalo už len sedem minút a Babrad sa ujal vedenia 3: 0 a prinútil svoj tím premieňať góly. Potom to Bobrad neuľahčil a pridal ďalšie dva góly pred prvým klaksónom, iba 12 sekúnd.

Obrana domáceho tímu bola v tomto momente obzvlášť slabá, čo umožnilo lídrovi ligy poslať 55 gólov do vlastnej siete. Peter Jaloncic, Michael Vandas a kanadský útočník James Livingston skórovali dvakrát počas výhry 11: 1; Livingston pridal v jednej z najlepších nocí sezóny tri asistencie.

Všade inde dominantný šampión z Ponscy Pystrica opäť dokázal, ako proti Nitre hrať lepšie. Pred týždňom deviaty tím porazil svojho súpera 6: 1, tentoraz dokonca 7: 0, čo z neho urobilo 30. zápas za sebou, v ktorom Banská Pistrika získala proti Nitre minimálne jeden bod.

Na ľade jediného maďarského tímu, ktorý hral v slovenskej lige, zdolal domáci tím HKM 5: 1 bezgólovou remízou na DVD. Prvá tretina nepriniesla žiadne zmeny v skóre. H.K.M. Svolen starší útočník Vaklav Stupka skóroval dvakrát, čo viedlo k produktivite jeho tímu. Miskolkinov rumunský útočník Silard Rocali zachránil svoj tím pred rozpačitou porážkou a 30 sekúnd pred záverečným klaksónom strelil čestný gól.

Na ďalekom východe krajiny sa hosťovanie v Trenzine skončilo vo finále remízou proti Michajlovcom a vynútilo si predĺženie, ale domáce mužstvo dominovalo v následnom penaltovom rozstrele, ktorý vyhral po víťazstve 2: 1 SZ s výhrou 2: 1. 5 bodová remíza za Bratislavou).

Na zozname je tiež Kozulin, ktorého tretie víťazstvo v rade prichádza v nedeľu proti ambicióznej Tetve, ktorá stratila tretí apetít. Postupujúci Martin Reeve dvoma gólmi v druhej tretine potiahol svoje obdobie k víťazstvu 3: 2. Domáci sa v záverečnej tretine pokúsili o pochod, ale dva góly nestačili na zmenu výsledku.

READ  Oznámený dátum začiatku tenisového turnaja Maharashtra Open 2023

Počas dvoch dlhých sezón nedokázal Nov Jamkio ani hosťujúci Slovinec Bratislava nájsť správny recept na prekonanie súpera. Patová situácia bola zlomená v záverečnej tretine, keď Slovák Tomáš Zigo úspešne uzdravil svoj siedmy gól v sezóne a vo finále viedol k víťazstvu 2: 0, ktoré bolo tretím jeho tímom.