Hlavné správy

Predsedovia parlamentov Azerbajdžanu a Slovenska spoločne PR …

(MENAFN-Trend News Agency) BAKU, Azerbajdžan, 9. októbra

Trend:

V rámci oficiálnej návštevy predsedkyne azerbajdžanského parlamentu Sahiby Khafarovej sa po stretnutí predsedov parlamentov oboch krajín uskutočnila spoločná konferencia, povedal azerbajdžanský parlament Trentu.

Kafarova počas konferencie uviedla, že návšteva azerbajdžanskej parlamentnej delegácie na Slovensku pokračuje úspešne.

Ide o prvú oficiálnu návštevu Slovenska na úrovni predsedu parlamentu. Mali sme konštruktívne stretnutia s predsedom vlády Slovenska Edwardom Haggerom a predsedom Národnej rady Borisom Kollerom. Na stretnutiach sa diskutovalo o azerbajdžansko-slovenských vzťahoch na parlamentnej úrovni a podelili sme sa o svoje názory na hlbšie bilaterálne a multilaterálne vzťahy, “uviedla Kafarová.

Rečník poznamenal, že Azerbajdžan má záujem rozvíjať vzťahy so Slovenskom, jednou z krajín EÚ, počas ktorého sa slovenský hovorca stretol v Paríži, aby prediskutoval vzájomné návštevy a výmenu skúseností.

Kafarova zdôraznila, že rozvoj medziparlamentných vzťahov by mohol hrať kľúčovú úlohu pri objektívnom sprostredkovaní reality Azerbajdžanu slovenskej verejnosti a pri spájaní ľudí.

Dúfal, že prehĺbenie vzťahov medzi týmito dvoma parlamentmi prispeje k rozvoju vzťahov medzi týmito dvoma krajinami.

Predseda azerbajdžanského parlamentu poznamenal, že po druhej karabašskej vojne v Argentíne-Azerbajdžane informoval svojich spojencov o novej situácii v regióne a upozornil na azerbajdžanské obnovenie regionálnej jednoty uznávané medzinárodným spoločenstvom.

Pred 30. výročím genocídy Kojali v Arménsku proti Azerbajdžanu rečník vyjadril nádej, že proces uznania genocídy začnú aj slovenskí poslanci.

MENAFN09102021000187011040ID1102942700

Právne upozornenie: MENAFN poskytuje „neporušené“ informácie bez akejkoľvek záruky. Nepreberáme žiadnu zodpovednosť za presnosť, obsah, obrázky, videá, licencie, úplnosť, zákonnosť alebo autentickosť informácií obsiahnutých v tomto článku. Ak máte v súvislosti s týmto článkom akékoľvek sťažnosti alebo problémy s autorskými právami, kontaktujte vyššie uvedeného poskytovateľa.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close