Ekonomika

Predsedovia vlád Ukrajiny a Slovenska podpísali spoločné vyhlásenie, v ktorom zdôraznili dôveru a rešpekt

Ukrajinský premiér Denis Šmihál s ním po stretnutí so slovenským premiérom Robertom Ficom podpísal spoločné vyhlásenie o posilnení bilaterálnych vzťahov „na základe vzájomnej dôvery a rešpektu“.

Poďakovanie: Schmihal's Telegram Channel

Správa vyzdvihuje pevnú a dôslednú podporu Slovenska európskej integrácii Ukrajiny.

Vyjadruje podporu mierovej formulke prezidenta Volodymyra Zelenského a zdôrazňuje dôležitosť účasti Slovenska na obnove Ukrajiny vrátane vymenovania podpredsedu vlády SR pre program obnovy, odolnosti a znalostnej ekonomiky.

Správa opätovne potvrdzuje dôležitosť zapojenia Slovenska do humanitárneho odmínovacieho úsilia na Ukrajine a podčiarkuje dôležitosť spoločného úsilia o zabezpečenie globálnej potravinovej bezpečnosti a zlepšenie prepravnej kapacity pre export ukrajinských poľnohospodárskych produktov.

Predsedovia vlád zdôraznili význam rozvoja vojensko-technickej spolupráce na komerčnej báze. Potvrdili tiež svoju pripravenosť na ďalšiu spoluprácu so zameraním na rešpektovanie územnej celistvosti a suverenity Ukrajiny v rámci medzinárodne uznaných hraníc.

Po stretnutí s Figom pri Užhorode vyhlásil Schmihal Slovenská vláda nebude brániť Ukrajine v nákupe zbraní a zariadení zo slovenských podnikov. Okrem toho Slovensko podporí Ukrajinský facilitačný program, ktorý Ukrajine vyčleňuje z Európskej únie 50 miliárd eur.

Fico pred cestou na Ukrajinu urobil niekoľko škandalóznych vyhlásení. Konkrétne, Fico povedal, Ukrajina Časť jeho územia musí byť postúpená do Ruska.

Deň predtým, keď Rusko spustilo rozsiahly raketový útok na Ukrajinu, najmä na Kyjev, život v hlavnom meste Ukrajiny,“ povedal Figo.Úplne normálne„.

Ak nájdete chybu, vyberte požadovaný text a stlačte Ctrl + Enter, aby ste to oznámili redakcii.

READ  Podrobne sa diskutovalo o migrácii a právnom štáte

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close