Zábava

Predstavujeme vám Archieho Ryana: jedného z najsľubnejších mladých etapových pretekárov v Írsku

„], „filter“: { „nextExceptions“: „img, blockquote, div“, „nextContainsExceptions“: „img, blockquote“} }“>

Archie Ryan sa v tejto sezóne etabloval ako jedna z vychádzajúcich hviezd v rebríčku U23 a jeden z najsľubnejších mladých talentov Írska.

20-ročný rodák z Wicklow, ktorý jazdí za tím Jumbo-Wizma Development, skončil štvrtý na Tour de l’Avenir, čo je jeho prvé profesionálne víťazstvo, keď hosťoval v tíme World Tour na Tour of Slovakia. a ukončil sezónu. S víťazstvom v etape v Ronde de l’Isard do 23 rokov.

Veľkú časť Ryanovej kariéry zabrzdilo vleklé zranenie kolena, ktoré ho prinútilo zložiť veľké stinty z motorky, ale po nejakej práci s fyzioterapeutom minulú jeseň to dokázal hodiť za hlavu. Jeho tohtoročné výsledky prišli v rámci sezóny, v ktorej sa mu konečne podarilo získať niekoľko pretekov.

„Keď sa na to pozriem spätne, bolo to prvýkrát, čo som prestal pre zranenie,“ povedal Ryan VeloNews. „Sezónu som začal dobre a dosiahol som nejaké dobré výsledky a potom som v máji ochorel a to bol trochu kameň úrazu, ale koniec sezóny bol naozaj dobrý. Takže som naozaj šťastný. Keby ste mi to povedali na na začiatku sezóny by som to dostal, urobil by som to.

„Môj prvý rok ako U23 som tri mesiace nejazdil na bicykli. Môj druhý rok v U23 som väčšinu roka nejazdil na bicykli. Od októbra potom prvýkrát po dlhej dobe pravidelne jazdím. Takže som vlastne dostal odmeny za prácu a mohol som dostať všetok čas a veci dovnútra a von. Bolo skvelé vidieť, čo dokážem s poriadnym tréningom.

Sezóna bez zranení znamenala, že Ryan mohol odohrať viac pretekov, vrátane jednorazového vystúpenia za hlavný tím Jumbo-Wisma. Pravidlá UCI umožňujú jazdcom z vývojovej skupiny tímu jazdiť s elitným tímom a Ryan a dvaja jeho tímoví kolegovia do 23 rokov mali príležitosť práve to urobiť na Tour of Slovakia.

Jazda prišla niekoľko týždňov po jeho štvrtom štarte na Tour de l’Avenir a len tri dni po debute v tíme World Tour Ryan získal svoje prvé profesionálne víťazstvo, keď porazil Mauriho Vancevananta a Lorenza Fortunata v trojici. . šprint. Týždeň skončí celkovo šiesty a je najlepším mladým jazdcom.

READ  Cyklus „Dni slovenského filmu“ poskytuje zásadný prehľad blízkej kinematografie

„Spojiť sa s chlapcami World Tour s dvoma ďalšími z Davosu bol skvelý zážitok. Pretekanie s rôznymi ľuďmi bolo veľmi zábavné a zábavné. A očividne majú veľa skúseností,“ povedal.

„Na Slovensko som išiel s nulovými očakávaniami a myslím si, že to niekedy dobre dopadne. Nemyslím na to, že dnes dosiahnem výsledok, alebo niečo podobné, pretože všetci sa pozeráme na to, čo môžeme urobiť. „Uvidíme, kto je posledných pár a urobme z toho ťažké preteky.“ Išli sme aj do tejto fázy, takže to bolo naozaj dobré.

Ryanov prelom na Slovensku prišiel v rovnakom čase ako UCI Road World Championships v Austrálii.

Podľa jeho formy to vyzeralo, že by mohol byť hlavným kandidátom na cestné preteky mužov do 23 rokov, ale on a jeho kolegovia z národného tímu zostali v Európe po tom, čo sa Cycling Ireland rozhodol neposlať na podujatie tím.

Aj keď je to sklamanie, Ryan je spokojný s príležitosťami, ktoré dostal.

„Bol by som rád, keby som dostal príležitosť, ale ľutujem ostatných chlapcov. Je mi ľúto napríklad juniorov, ostatných hráčov do 23 rokov, ktorí nie sú v takom špičkovom tíme, akým je Jumbo Calendars,“ povedal Ryan. stojí veľa peňazí a musia vymyslieť, čo s tým všetkým. Keby som išiel do sveta, nevytvoril by som Slovensko, nevyhral by som toho profesionála, ktorého by som nevyhral v L’Isard. Takže na jednej strane som získal dve víťazstvá namiesto top 10 na svete alebo niečo podobné.

Zatiaľ čo niektorí z jeho rovesníkov budú na budúcu sezónu smerovať na svetové turné, Ryan sa neponáhľa, aby ich nasledoval a ďalšiu sezónu strávi s vývojovým tímom Jumbo-Wizma.

Keďže Ryan premeškal začiatok svojho pôsobenia v U23, nechce sa predbiehať, ale chce viac príležitostí pretekať s tímom WorldTour.

READ  Bollywoodska hviezda Amitabh Bachchan pracovala zadarmo v thrilleri „Zehre“: Informácie

„Sezónu som ukončil dobre, takže chcem začať dobre a pokračovať v tomto smere, aby som v budúcom roku dosiahol dobrý výsledok,“ povedal. „V budúcom roku dúfam, že budem mať príležitosť urobiť viac a zmiešané preteky s tímom World Tour… Ale viete, v týchto veciach sa nie je kam ponáhľať. Som uvoľnený, nie som Remco. V podstate Mám za sebou iba jednu celú sezónu pretekov a tréningov.

„Nemal som príležitosť nabehnúť míle a získať hodiny a dlhodobo sa zlepšovať. Chlapci v tíme mi vždy hovoria, že ste stále prvým ročníkom U23.“

Ryan je síce nohami pevne na zemi, no má aj svoje sny. Víťazstvá prichádzajú na myseľ na niektorých z najväčších pretekov v kalendári UCI, ale niektoré sú bližšie k domovu, ako napríklad etapové preteky Rás Tailteann, kde debutoval tento rok.

„Myslím, že všetci snívame o veľkých turné a podobne. Bol by sen vyhrať tam etapu alebo niečo podobné. A potom tak veľmi milujem Rossa a vždy sa chcem vrátiť a urobiť to správne,“ povedal. Preteky snov, ale preteky ako Tour of the Baskicko, čo sú jedny z najťažších týždňových etapových pretekov, sú veľmi kopcovité a vyhovujú malému chlapovi, ako som ja. Toto je určite vysnívaný zápas toho, čo chcem vo svojej kariére vyskúšať a dosiahnuť.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close