Veda

Prepätie COVID-19 pokračuje v okrese Santa Clara – oblasť NBC Bay

Varovanie kalifornského guvernéra Gavina Newsoma vo štvrtok, že sa lôžka na jednotkách intenzívnej starostlivosti zapĺňajú, rezonuje v južnej zátoke.

Úradníci verejného zdravotníctva v okrese Santa Clara tvrdia, že nedávne špičky v prípadoch COVID-19 ich majú na pokraji nový príkaz zostať doma sa spúšťa. Nová objednávka sa spustí, ak kapacita lôžka jednotky intenzívnej starostlivosti v regióne klesne pod 15%.

Kraj už má niektoré nemocnice s viac ako 90% kapacitou JIS. Každá nemocnica predložila prepäťový plán, ako urobiť viac priestoru.

„Takže by to malo zahŕňať uvedenie postelí do prevádzky, ktoré bežne nie sú v prevádzke. Môže to zahŕňať aj premenu niektorých neklinických oblastí na klinické oblasti,“ uviedol Ahmad Kamal, riaditeľ pohotovostnej zdravotnej starostlivosti.

V San Jose bolo v ošetrovateľskom zariadení Amberwood Gardens zaznamenaných 151 pozitívnych prípadov – 81 obyvateľov a 70 zamestnancov. V prijímacom stredisku Boccardo, útulku pre bezdomovcov, sa za niečo vyše týždňa stalo 60 prípadov.

„Keď v našej komunite stúpne množstvo COVIDU, získate viac ľudí pristávajúcich na ICU a budete mať viac ohnísk v spoločnom prostredí,“ hovorí Dr. George Han, zástupca úradníka pre verejné zdravie v kraji, povedal.

Úradníci tvrdia, že zriaďovanie vonkajších prepäťových zariadení tak, ako to bolo na začiatku pandémie, bude zložitejšie z dôvodu nedostatku personálu.

„Ošetrovateľský personál je natiahnutý a sú rozmiestnené po celej krajine, takže nás veľmi znepokojuje dlhodobá personálna kríza,“ uviedol Kamal.

Nemocnice nateraz naďalej vytvárajú priestor na jednotke intenzívnej starostlivosti, a to aj odkladaním iných ako urgentných operácií.

K tejto správe prispela agentúra Associated Press.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close