Svet

Prezident Haiti opakuje svoju výzvu na dialóg – latinskú abecedu Brenza

Prezident od začiatku februára čelí opozičným protestom, ktoré ho vyzývajú na opustenie Národného paláca.

Ako Moss odhaľuje v sérii správ na sociálnej sieti Twitter, komunita je tlačená na okraj a je na čase nájsť integrované riešenie, ktoré krajinu privedie k prosperujúcej a mierovej budúcnosti.

„Zjednotiť nás je oveľa viac ako len nás rozdeľovať,“ napísal prezident s poľutovaním nad tým, že dialóg sa vždy posúval do úzadia, zatiaľ čo sa hromadili štrukturálne výzvy.

„Zajtra zabezpečíme, že nájdeme konsenzus, ako vyriešiť naše rozdiely v najlepšom záujme krajiny,“ opýtal sa neskôr a zopakoval svoju kritiku „skorumpovanej oligarchie“, ktorá ťaží z neistého prostredia. .

Moss opätovne potvrdil svoj záväzok bojovať proti únosom a vykoreniť zlo, zdôraznil však, že aby sa situácia prekonala, musia sa spojiť sily krajiny.

„Vzdajme sa extrémnych polôh a poďme inou cestou. Aby sme zachránili Haiti. Aby sa zabránilo degenerácii našej spoločnosti, “uviedol.

Stále však narastajú požiadavky na rezignáciu hlavy štátu, ktorá bola obvinená z korupcie, zlého hospodárenia a spojenectiev, ktoré poškodzujú záujmy krajiny.

„Dnes je táto vláda vo veľmi zlej ekonomickej situácii a so všetkými znakmi diktátorského modelu,“ povedala pre Princa Latina historička a aktivistka za ľudské práva Susie Custerová.

Minulý mesiac vyšli tisíce ľudí do ulíc krajiny na protest proti tomu, čo považujú za novú diktatúru propagovanú súčasným prezidentom. Vo svojich žiadostiach vyzývajú medzinárodné spoločenstvo, aby zrušilo svoju podporu Mossovi, a obhajujú dočasnú vládu na reštrukturalizáciu kľúčových inštitúcií v krajine.

msm / ane

READ  Ivan Kershkovich: Rusko odhalilo kontakt s USA kvôli uväznenému novinárovi

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close