Svet

Basnas vyzýva Indonézanov, aby sa naďalej modlili a darovali za Palestínu

Jakarta (Antara) – Národná agentúra pre almužnu (Basnas) vyzvala indonézskych moslimov, aby sa naďalej modlili za bezpečnosť Palestínčanov v obkľúčenom pásme Gazy a poskytovali pre nich charitatívne dary.

Záujemcovia o darovanie môžu poslať svoje finančné prostriedky na baznas.go.id/sedekahduniaislam alebo ich previesť na účet Baznas BSI na 100 426 6893, uviedla Saida Chakwan, oficiálna agentúra pre distribúciu a využitie.

Podľa Sakwana prvú dávku balíkov humanitárnej pomoci pre Palestínu s hmotnosťou 21 ton prepravilo do Egypta indonézske letectvo (TNI-AU) v piatok.

Povedal, že balíky logistickej podpory zahŕňajú potraviny, príslušenstvo, zimné balíčky, rodinné súpravy a hygienické súpravy.

Poznamenal, že boli zozbierané okrem iného z regionálnych kancelárií Basnas, Lasnas Yagesma, Ruma Zakat, JSIT Indonesia, Kitabisa.com, Atakwa Putri Bekasi, Shopee, Ayobandhu.com, Dokopedia, Bukalapak a Filipli.

Po dodaní tejto prvej dávky plánuje Basnas distribuovať svoje balíčky pomoci Palestíne priamo cez hraničný priechod Rafah v Egypte, povedal.

Za týmto účelom bude Basnas spolupracovať s indonézskym veľvyslanectvom v Egypte a egyptským Červeným krížom, poznamenal Sakwan.

SÚVISIACE SPRÁVY: Dodávka humanitárnej pomoci do Gazy v dvoch dávkach: námestník ministra

Indonézsky prezident Joko Widodo poslal v sobotu ráno prvú dávku indonézskej humanitárnej pomoci do Palestíny na leteckú základňu Halim Pertana Kusuma vo východnej Jakarte.

Po prekvapivom útoku Hamasu na Izrael v ranných hodinách 7. októbra opäť prepukol nový ozbrojený konflikt medzi Palestínou a Izraelom.

Izrael pokračoval v zatváraní hraničných priechodov v Gaze tvárou v tvár útokom palestínskych bojovníkov za oslobodenie.

Palestínska tlačová agentúra WAFA informovala, že uzavretie izraelských priechodov v Gaze 25. septembra zhoršilo životné podmienky Palestínčanov v Gaze.

Podľa WAFA Palestínčania už trpia vážnymi dopadmi „viac ako 17 rokov prísnych izraelských pozemných, námorných a vzdušných blokád“.

READ  V prípade vraždy albínov v Malawi bolo odsúdených 12 ľudí vrátane katolíckeho kňaza

Al-Džazíra citovala Hamas, ktorý vládne Gaze, podľa ktorého útok na Izrael bol „reakciou na znesvätenie mešity Al-Aksá a eskaláciu násilia osadníkov“.

V reakcii na bezprecedentný prekvapivý útok vyhlásil premiér Benjamin Netanjahu vojnu Hamasu a prisahal, že izraelské sily „zmenia všetky úkryty Hamasu na trosky“, uvádza Al-Džazíra.

Prebiehajúca izraelská kampaň genocídy v obliehanom pásme Gazy, kde žije viac ako dva milióny ľudí, zabila niekoľko tisíc palestínskych civilistov a viedla k humanitárnej kríze.

Súvisiace správy: Prezident Jokowi posiela Palestínčanom v Gaze humanitárnu pomoc

Súvisiace správy: Indonézia je pripravená poslať nemocničnú loď na ošetrenie palestínskych utečencov

Preložili: Assef F, Rahmat Nasushan
Autor: Uni Arisanti Sinaga
Copyright © ANTARA 2023

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close