Hlavné správy

Prezident Menendez vyzýva Meta, aby kontaktovala…

Washington – dnes, americký senátor Bob Menendez (DNJ), predseda senátneho výboru pre zahraničné vzťahy; Generálny riaditeľ spoločnosti Metta napísal Markovi Zuckerbergovi a vyzval ho, aby zabezpečil, že stránky spoločnosti Metta nebudú propagovať ruské volebné dezinformácie a dezinformácie, keď sa Slovensko pripravuje na usporiadanie parlamentných volieb koncom tohto mesiaca.

„Som znepokojený nedávnymi správami o ruských dezinformáciách na stránkach sociálnych médií ako Meta, ktoré už podkopali miestne voľby starostu na Slovensku,“ Napísal prezident Menendez. „Rovnaké sily sa mobilizujú, aby masívne podkopali slovenské parlamentné voľby 30. septembra s ďalekosiahlymi následkami.“

„Meta musí brať vážne rastúce úlohy Facebooku a WhatsApp ako nástrojov na podporu volebného zasahovania, na ktoré sa zameriavajú ruské dezinformačné kampane v demokraciách, najmä v členských štátoch NATO a EÚ“ pokračoval predseda Menendez. „Žiadam, aby ste sa okamžite venovali týmto záležitostiam.“

Úplné znenie listu je k dispozícii tu a je reprodukované nižšie:

„Vážený pane. Zuckerberg,

Píšem, aby som vyjadril znepokojenie nad úlohou Mety v nadchádzajúcich všeobecných voľbách na Slovensku 30. septembra. Slovensko ako spojenec v NATO, člen Európskej únie a oddaný stúpenec Ukrajiny v jej boji proti brutálnej totálnej invázii Ruska má vysoké volebné stávky a má dôsledky aj za hranicami krajiny.

Desia ma nedávne správy[1] Stránky sociálnych médií ako Meta, ktoré zosilnili ruské dezinformácie, už podkopali miestne voľby starostov na Slovensku. Tie isté sily sa zbiehajú, aby masívne podkopali slovenské parlamentné voľby 30. septembra s ďalekosiahlymi následkami. Znovu a znovu sme boli svedkami toho, ako sa ruskí aktéri pokúšali podkopať výsledok reprezentatívnych volieb na celom svete a dôveru v demokratické procesy.

Už predtým som vyjadril znepokojenie nad skutočnosťou, že META opakovane nepodnikla zmysluplné kroky, aby zabránila zlomyseľným aktérom vrátane Ruska a Číny v šírení dezinformácií a dezinformácií s úmyslom zasahovať do volieb v mnohých krajinách. Vyzývam META, aby okamžite venovala obnovenú pozornosť a zdroje nadchádzajúcim voľbám na Slovensku a poskytla nám viac informácií o tom, čo META urobí, aby zabránila cielenému zahraničnému ovplyvňovaniu a zasahovaniu do volieb na svojej platforme. Vplyvy, ktoré môžu mať tieto akcie.

READ  Výzva na predkladanie ponúk na usporiadanie podujatia Race to Zero na Slovensku

Meta tiež musí brať vážne rastúce úlohy Facebooku a WhatsApp ako nástrojov na podporu zasahovania do volieb, na ktoré sa zameriavajú ruské dezinformačné kampane v demokraciách, najmä v členských štátoch NATO a Európskej únie. Žiadam vás, aby ste týmto veciam venovali okamžitú pozornosť. Teším sa na vašu odpoveď a vítam vašu pokračujúcu angažovanosť, aby ste zabezpečili, že platformy Meta posilnia ľudské práva, transparentnosť a dobrú správu vecí verejných na celom svete bez toho, aby to oslabilo.

###


[1] Andrew Higgins povedal: „Je to jeden z najtvrdších spojencov Ukrajiny. Ale voľby by to mohli zmeniť.“ The New York Times6. septembra 2023, https://www.nytimes.com/2023/09/06/world/europe/slovakia-election-russia-ukraine.html

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close