Svet

Prezidenti Bolívie a Číny presadzujú spoluprácu proti vláde 19

La Paz. – Bolívijský prezident Luis Ars a jeho čínsky vyslanec Si Ťin-pching sa dnes rozhodli propagovať program bilaterálnej spolupráce proti vláde Govt-19 a uskutočňovať strategické plány v rôznych oblastiach.

Po obnovení priateľského a solidárneho vzťahu, ktorý viac ako rok narušila de facto vláda vedená Jeanine Aces, sa obaja úradníci prostredníctvom telefónnej ústredne dohodli na zriadení komisie, ktorá bude okamžite pracovať.

# Vakcíny pre Bolíviu Robíme pokrok v otázkach spolupráce v boji proti epidémii za dostupné ceny, ktoré môžu byť poskytnuté v krátkodobom horizonte. Zdravie ľudí je našou prioritou, ”uviedol Ars na svojom twitterovom účte.

V ďalšom posolstve prezident ocenil čínske blahoželania obyvateľom Bolívie k obnoveniu demokracie a ceste rozvoja so sociálnou spravodlivosťou.

Čínska osobnosť tiež prisľúbila, že v tejto novej etape posilní väzby.

V roku 2018 štátny prezident Evo Morales dokončil štvrtú návštevu ázijskej spoločnosti, v rámci ktorej podpísal osem dohôd a memoránd o porozumení s Jinpingom, ako aj spoločné vyhlásenie.

Potom podpísali fytosanitárne protokoly na vývoz bolívijskej kávy a quinoa do tejto krajiny a podpísali finančné dohody, ako napríklad pôžičku Čínskej exportno-importnej banky (Eximbank) do Bolívie na výstavbu diaľnice Pompeo-Tunari v sektore Kochamba. .

Vzniklo memorandum o spolupráci v rámci projektu Hodvábna cesta, najlepšieho čínskeho projektu medzinárodného financovania dopravnej a telekomunikačnej infraštruktúry.

Čínske spoločnosti významne investovali do solárnej a vodnej energie v Bolívii a prejavili záujem o posilnenie častí energetického sektoru.

Táto juhoamerická krajina má cenné prírodné zdroje na výrobu geotermálnej, solárnej, vodnej a vysokokapacitnej elektriny, ktorá je jednou z najväčších na svete, na výrobu lítiových batérií používaných v mobilných telefónoch a elektrických vozidlách.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close