Hlavné správy

Prezidentka Slovenska Čaputová vyzvala spojencov, aby na Ukrajinu poslali viac systémov protivzdušnej obrany.

Po sérii raketových útokov ruských síl na ukrajinské mestá minulý týždeň slovenská prezidentka Zuzana Čaputová uviedla, že Kyjev musí získať viac systémov protivzdušnej obrany, aby ukončil vojnu v roku 2024.

„Ďalší nový rok, ďalšia tragédia. Rusko odpálilo rakety a bezpilotné lietadlá na ukrajinské mestá, aby terorizovalo mierumilovných občanov.

„Najlepší spôsob, ako zabezpečiť, aby agresia Moskvy nepokračovala ďalší rok, je poskytnúť Ukrajine prostriedky, ktoré potrebuje na svoju obranu,“ napísal prezident v X.

2. januára Rusko zaútočilo na Ukrajinu rôznymi typmi rakiet. Ukrajinská protivzdušná obrana zachytila ​​72 z 99 nepriateľských rakiet, vrátane 10 balistických rakiet „Kinzel“.

Minister obrany Bjorn Arild Gramm medzitým oznámil, že Nórsko vyšle dve stíhačky F-16 na výcvik ukrajinských pilotov v Dánsku.

Nórsko posiela tryskáče a inštruktorov na výcvik ukrajinských pilotov v Dánsku

Podľa vzdušných síl Ukrajiny sa očakáva, že F-16 posilní ukrajinské letectvo vo vojne s Ruskom a stane sa hlavným bojovým lietadlom Ukrajiny.

čítaj viac:

Zatvorte túto stránku. Alebo sa môžete pripojiť k našej komunite a pomôcť nám vytvoriť viac takýchto vecí.
Pretože veríme v silu bezplatných informácií, udržiavame našu správu otvorenú a dostupnú pre každého. To je dôvod, prečo náš malý, nákladovo efektívny tím závisí od podpory čitateľov, ako ste vy, pri poskytovaní včasných správ, kvalitných analýz a priamych správ o vojne Ruska proti Ukrajine a boji Ukrajiny o vybudovanie demokratickej spoločnosti. Trochu to zaberie: za cenu šálky kávy na mesiac môžete pomôcť postaviť mosty medzi Ukrajinou a zvyškom sveta, stať sa spolutvorcom a hlasovať o témach, o ktorých by sme mali ďalej diskutovať. . Staňte sa hostiteľom Alebo sa pozrite na iné možnosti Podpora.
Staňte sa patrónom!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close