Ekonomika

Prichádza nový Volkswagen Golf Variant. Hneď tiež ako Alltrack

Volkswagen predstavil kombi model ôsmej generácie modelu Golf.

A hneď poznáme aj verziu Alltrack. Tá sa v minulej generácii očividne stretla s úspechom, a tak Volkswagen poslal auto na trh hneď od začiatku. Predpredaj na slovenskom začne v októbri tohto roku. Cena auta so základnou výbavou a základným motorom 2,0 TDI 115 k začína na úrovni 21 980 už po odpočítaní úvodného bonusu 1000 eur. O mesiac neskôr bude dostupná aj verzia 1,0 TSI (november) a tá cenu stlačí na úroveň 18 240 eur.

Základná výbava „Golf“ je podstatne lepšie vybavená než v minulosti. Zahŕňa napríklad prvky ako asistenčný systém pre udržiavanie jazdného pruhu „Lane Assist“, Crash systémom „Front Assist“ s rozpoznávaním chodcov a funkciou automatického núdzového brzdenia, nový odbočovací asistent, elektronickú uzávierku diferenciálu XDS a ďalšie. V interiéri je sériovo digitálny združený prístroj „Digital Cockpit“, systém infotainmentu „Composition“ s dotykovým displejom 21 cm (8,25 palca), rozhraním Bluetooth, online pripojením so službami „We Connect“ a „We Connect Plus“, ako aj automatickú klimatizáciu „Air Care Climatronic“ či determálne sklá pre lepšiu teplotnú pohodu aj v lete. Nad základnou verziou „Golf“ figurujú línie „Life“, „Style“ a „R-Line“. R-Line sa môže pochváliť športovými sedadlami, športovým podvozkom, ambientnej osvetlením Plus a 17-palcovými diskami Valencia.

Automatickú prevodovku so základným benzínovým motorom kúpite od výbavy Life (1,0 ETSI DSG) za 22 490 eur. Motor 1,5 TSI s manuálnou prevodovkou štartuje pri výbave Life na cene 22 610 eur.

Zaujímavé je, že Golf Variant má v porovnaní s konkurenčnými koncernovými autami podobného razenia výhodu v tom, že ponuke verziu 1,5 TSI DSG aj s nižším výkonom 130 koní, ale zároveň aj bez mild-hybridu ETSI. Verzia 1,5 TSI ACT DSG 130 je dostupná za 23 330 eur. Zároveň získate aj verziu 1,5 ETSI DSG za 26 060 eur vo výbave Style.

READ  Slovenská technokratická vláda prehrala povinné hlasovanie o dôvere, musí vydržať do septembra predčasné hlasovanie | apríla

Dizajn nového Golfu Variant pochopiteľne vychádza z krátkeho Golfu 8. V porovnaní s predchádzajúcim Variantom je však auto výrazne dlhšie, má tiež väčší rázvor, a teda aj priestor pre pasažierov. Zároveň má šikmejšie sklonené zadné okno, ktoré by podľa výrobcu malo evokovať štýl kupé. Celková dĺžka modelu Variant je 4 633 mm (+66 mm oproti predchodcovi) a rázvor je 2680 mm (+50 oproti predchodcovi). Priestor na nohy pre zadných pasažierov sa tak zväčšil o 48 mm. O tento rozmer sa zväčšila aj celá kabína na 1798 mm. Základný objem batožinového priestoru je 611 litrov (+ 6 oproti predchodcovi) a celkový objem po sklopení operadiel je až po strop 1642 litrov (+ 22 l oproti predchodcovi).

Viac foto je v galérii.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close