Hlavné správy

Priemyselná produkcia Slovenska v decembri klesá

regiónu dnes

utorok 13. februára 2024 o 12:45 hod

Priemyselná produkcia na Slovensku klesla v decembri medziročne o 0,1 %, pričom sa spomalila z 1,9-% prepadu v predchádzajúcom mesiaci, uviedol v piatok Štatistický úrad SR (SÚSR).

Výrobná produkcia opäť vzrástla (0,4 % vs. -2,2 % v novembri). Medzitým produkcia pre ťažbu a dobývanie (-15,1 % vs. -0,1 %) klesala pomalším tempom, zatiaľ čo dodávka elektriny, plynu, pary a studeného vzduchu (-2,1 % vs. 0,3 %) klesla. Na sezónne upravenej mesačnej báze vzrástla priemyselná produkcia v decembri o 3,1 %.

V ďalšej správe klesla stavebná produkcia Slovenska v decembri medziročne o 12,1 %, čím sa zvrátila 6,9-% rast v predchádzajúcom mesiaci, uviedol štatistický úrad v Bratislave.

Bola to prvá kontrakcia od apríla a najprudší pokles od februára 2021. Na sezónne upravenej mesačnej báze stavebná produkcia klesla o 9,9 %. Za celý rok 2023 zaznamenalo stavebníctvo medziročný rast o 1,1 %.

Podporte Budapest Business Journal

Budovanie žurnalistického biznisu hodného svojho mena je nákladná záležitosť. Vydavatelia, redaktori a reportéri Budapest Business Journal sa už 27 rokov snažia prinášať obchodné správy, ktoré fungujú, informácie, ktorým môžete dôverovať, pravdivé, presné a bez strachu a priazne.

Novinárske spoločnosti po celom svete sa snažili nájsť obchodný model, ktorý by im umožnil naďalej vynikať bez toho, aby ohrozili ich výkonnosť. Nedávno niektorí experimentovali s myšlienkou zapojiť svojich najdôležitejších zainteresovaných strán, svojich čitateľov.

Rovnakú príležitosť chceme ponúknuť aj našim čitateľom. Chceme vás pozvať, aby ste nám pomohli dodávať kvalitný obchodný časopis, ktorý potrebujete. Stlačte naše tlačidlo podpory BBJ a môžete si vybrať, koľko a ako často budete posielať svoje príspevky.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close