Ekonomika

Priemyselná produkcia Slovenska v januári klesá

Regionálne dnes

Piatok 12. marca 2021, 16:00

Priemyselná produkcia Slovenska bola podľa stredajších údajov Slovenského štatistického úradu (SÚSR) v januári nižšia, ako sa očakávalo.

Priemyselná produkcia v januári medziročne poklesla na jednodňové minimum 3,9%. Ekonómovia očakávajú pokles o 1,9%. Z hlavných priemyselných skupín poklesla v januári produkcia investičných tovarov o 10,4%, zatiaľ čo predmety dlhodobej spotreby poklesli o 8,2%. Produkcia medziproduktov poklesla o 1,1%.

Medzitým sa zvýšila produkcia predmetov dlhodobej spotreby o 12,8% a energia o 4,8%. Priemyselná produkcia sa v januári medzimesačne znížila o sezónne upravených 0,7%. Jednotlivé údaje bratislavskej agentúry ukazujú, že stavebná produkcia v januári medziročne poklesla o 20%.

Prudký pokles stavebnej produkcie nebol spôsobený iba nízkou aktivitou, ale aj na komparatívnejšej báze od januára 2020, keď dosiahol najvyššiu úroveň stavebnej produkcie od roku 2008. Na základe sezónneho očistenia od ľalií mesačne stavebná produkcia klesla o 2,4%.

Podporte BUDAPEST OBCHODNÝ VESTNÍK

Vytvorenie časopisu hodného názvu je drahý biznis. Už 27 rokov sa vám vydavatelia, redaktori a reportéri Budapest Business Journal snažia prinášať obchodné správy, informácie, ktorým môžete dôverovať, ktoré sú pravdivé, presné a doručené bez strachu a priazne.

Novinové spoločnosti po celom svete sa ťažko snažia nájsť taký obchodný model, ktorý by im umožnil pokračovať v excelovaní bez toho, aby to ohrozilo ich výkonnosť. V poslednej dobe niektorí experimentovali s myšlienkou zaujať svojich čitateľov ako svojich najdôležitejších partnerov.

Rovnakú príležitosť chceme ponúknuť našim čitateľom. Radi by sme vás pozvali, aby ste nám pomohli vydať kvalitný obchodný denník, ktorý potrebujete. Stlačte naše tlačidlo Podpora PPJ a môžete si zvoliť, ako často a ako často nám môžete posielať svoje príspevky.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close