Svet

Prieskum odhaľuje komplexné názory Bulharska na bezpečnostné záväzky NATO – Novinite.com

Komplexnú štúdiu vykonal NATO Poskytli cenné poznatky BulharskoPerspektívy Bezpečnosť náklady a Spolupráca Bezpečnosť Povinnosti v rámci aliancie. Prieskumu, ktorý sa uskutočnil medzi 1. novembrom a 6. decembrom 2023, sa zúčastnilo takmer 31 000 respondentov. NATO Členské štáty poskytujú komplexné pochopenie názorov verejnosti v otázkach bezpečnosti a obrany.

Bulharsko Vnútro sa prejavuje ako výrazné uvoľnenie NATO Komunita s výraznou väčšinou – takmer šiesti z desiatich Bulharov – vyjadruje želanie, aby vláda podporovala jej rozvoj Bezpečnosť náklady. Tieto miesta Bulharsko Vedúci medzi NATO Členovia na základe zvýšenej podpory Bezpečnosť Výdavky. Avšak napĺňanie pozície krajiny Spolupráca Bezpečnosť Povinnosti odhaľujú jemnejšiu perspektívu. Na otázku, či by bulharská armáda mala pomôcť napadnutému spojencovi, súhlasilo iba 42 % opýtaných. Bulharsko Za Islandom a dopredu z hľadiska ochoty osídliť Čiernu Horu Spolupráca Bezpečnosť Afirmácie.

Hĺbková analýza výsledkov výskumu odhaľuje zložité nuansy v bulharských postojoch k vzťahovým zodpovednostiam. Kým značná časť respondentov (34 %) vyjadrila neochotu alebo neutralitu obhajovať partnera, väčšina nesúhlasiacich (34 %) spadala do kategórie umiernených, čo naznačuje neochotu zaujať pevný postoj. záležitosť.

Výsledky prieskumu vykresľujú mnohostranný portrét bulharského sentimentu NATO A Spolupráca Bezpečnosť. Keď je veľká podpora na udržanie alebo zvýšenie Bezpečnosť Uznávajúc dôležitosť transatlantickej konektivity pri riešení nákladových a bezpečnostných výziev, existuje menší konsenzus, pokiaľ ide o konkrétne záväzky brániť spojencov tvárou v tvár agresii.

BulharskoVernosť NATO Podčiarknuté pevným presvedčením o dôležitosti rozvoja úzkych severoamerických a európskych vzťahov a očakávaním ochrany zo strany aliancie v prípade zahraničnej agresie. Napriek tomu značná časť Bulharov zostáva skeptická NATOvyjadrujúce výhrady k jeho odstrašovacím schopnostiam a účinnosti pri odrádzaní od agresie.

Napriek týmto výhradám Bulhari neochvejne podporujú NATO Väčšina členov vyjadrila svoj zámer hlasovať za zachovanie aliančných väzieb ich krajiny. Aj respondenti Bulharsko Vo všeobecnosti sa v porovnaní s inými krajinami cítia vo svojej krajine relatívne bezpečne NATO Na zozname vnímaných rizík členských štátov je pravdepodobnosť vojny nízka.

READ  Ukrajina tvrdí, že Rusko zaútočilo na Charkov raketami a bezpilotnými lietadlami

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close