Zábava

Princ George (7) bol verejnosťou v šoku z veľmi tvrdej otázky

Britský prírodovedec Sir David Attenborough (94) nedávno pripomenul verejnosti, keď sa stretol s kráľovskou rodinou na súkromnom premietaní jeho dokumentu Život na našej planéte. Princovi princovi Georgeovi dal drahocenný zub prehistorického žraloka. Dobre mienený darček pre dieťa, ktoré sa vďaka svojim rodičom zaujíma o prírodu, ale vzbudilo nevôľu Malty. Zub priniesol prírodovedec z tohto ostrovného národa v 60. rokoch a zjavne neočakával, že by si ho niekto nárokoval. Malta však trvá na tom, že je súčasťou národného dedičstva, a mala by sa vrátiť tam, odkiaľ pochádza. Uvidíme, či Británia pošle zub tam, odkiaľ pochádza …

Princ George bol zubom spokojný.

Zdroj: Instagram

V každom prípade prírodovedec, ktorý má na instagrame milión fanúšikov, odpovedá na otázky ľudí. Medzi známymi osobnosťami, ktoré tak robili, už boli kráľovské deti. Kate a William sa s Attenboroughom podelili o svoje otázky a odpovede s ľuďmi na ich sociálnej sieti. Mimochodom, prvýkrát mohli ľudia počuť hlas najmladšieho Louisa.

Je to tiež v jeho rukách

Sedemročného princa Georga, zrejme v súvislosti s darom vyhynutého žraloka, prírodovedec požiadal, ktoré zviera si myslel, že vyhynie najbližšie. V celom kontexte ničenia našej planéty je otázka smutná a zároveň veľmi tvrdá. Sir Attenborough odpovedal optimisticky a dával chlapcovi nádej a pokyny, čo robiť, aby sa tak nestalo: „Dúfam, že žiadne, pretože pre zvieratá môžeme urobiť veľa vecí, keď nad nimi visí hrozba vyhynutia. Môžeme ich chrániť. „

Uviedol tiež príklad – asi pred 40 Rómami bol medzi horskými gorilami v strednej Afrike. V tom čase bolo iba 250 vzácnych primátov. Vďaka televízii sa o nich dozvedel celý svet: „Ľudia si mysleli, aké hrozné by bolo, keby vyhynuli. Vyzbieralo sa veľa peňazí, ľudia pomohli a teraz ich je viac ako 1000. Takže zviera môžete zachrániť, ak chcete.“ povzbudil chlapca.

READ  „Robí špinavú prácu“

Charlotte fascinovali pavúky

Rozkošnú Charlotte (5) zaujímalo, či má prírodovedkyňa ako ona rada pavúky. Dozvedela sa áno, pretože jej pripadali úžasné. „Myslím si, že ľudia sa ich boja aj preto, že majú osem chlpatých nôh, takže sa môžu pohybovať akýmkoľvek smerom. Takže nikdy nemôžeme byť istí, akým smerom sa vyberú …“ zavtipkoval.

Tiež uviedol, že pavúky sú múdre, pretože ich schopnosť robiť pavúky je výnimočná. „Ako dokáže vyrobiť takú okrúhlu pavučinu, pripevnenú k stromom, kúskom vegetácie … Ako to robia. Skús sa na ne pozrieť, je to fantastické,“ hovoril s ňou.

Čo zaujímalo Louisa

Svojmu veku sympaticky prispôsobil aj odpoveď na otázku dvojročného Louisa. Princ sa čudoval, ktoré zviera sa mu páči. Prírodovedec odpovedal, že majú radšej opice, pretože ich baví. „Môžu všade skákať a nehrýzť …“ Potom opravil, že niektoré áno, ale ak je človek opatrný, nehryzie. Pripomenul tiež, že opice žijú v dažďových pralesoch, a preto ich Louise nemôže mať doma. Mohol mať doma šteňa alebo mačiatko – prírodovedec by si vybral šteňa.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close