Zábava

Princezná Anne má 70 rokov! Dcéra Alžbety II. uniesol sa, zúčastnil sa na olympijských hrách a rozviedol sa – hviezdne prípady – kokteil

Princezná Anne v roku 2014 počas návštevy vo Washingtone.

Autor: ,

Princezná Anne, jediná dcéra britskej kráľovnej Alžbety II. a jej manžel, princ Filip, sa narodil 15. augusta 1950, druhé zo štyroch kráľovských detí.

V mladosti sa preslávila ako vynikajúca jazdkyňa na koni, v roku 1971 získala titul európskeho šampióna a patrila k tímu, ktorý na olympijských hrách 1976 v Montreale v roku 1976 úzko vynechal bronzovú medailu. Anne sa tak stala prvou členkou britskej kráľovskej rodiny, ktorá sa zúčastnila olympiády.

Princezná Anne na zámku Balmoral spolu s ...

Princezná Anne na zámku Balmoral so svojou matkou, kráľovnou Alžbetou II. Autor: SITA / AP

Anne, ktorej oficiálny anglický titul je „princezná Royal“, sa v roku 1973 oženila s nenarodeným Markom Phillipsom, s ktorým bola spojená s láskou ku koňom a jazdou na koni. Hovorí sa, že 100 miliónov ľudí na celom svete sledovalo svoju svadbu. Vzťah medzi dvoma deťmi, synom Petrom a dcérou Zárou však netrval av apríli 1992 sa manželstvo rozviedlo. Len v decembri toho istého roku sa Anna oženila druhýkrát – jej vybraný sa stal námorným dôstojníkom o päť rokov mladším Timothy Laurence.

Princezná Anne v roku 2008 po svojom pôsobení v ...

Princezná Anne v roku 2012 počas olympijských hier v ...

V roku 1974 sa pokúsili uniesť Annu. Unikla nezranená, ale jej ochranca bol zastrelený. Jej dve deti nenosia žiadne vznešené tituly, aby sa vyhli nechcenej reklame. Anne venuje veľkú väčšinu času svojim reprezentačným povinnostiam a pracuje pre charitu. Je patrónkou viac ako dvesto verejnoprospešných organizácií.

Páči sa vám tento článok? Podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom dennej Pravdy a jej internetovej verzie je priniesť vám denné správy, rozhovory, komentáre, správy, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

READ  "Ak chceš jesť veľké podprsenky - pi pivo": Milionárka a bývalá Miss Slovensko Veronika Rajek má pre fanúšikov, ktorí sa chcú vydať za Toma Bradyho, zvláštny tip na krásu

Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme vašu podporu.
Ďakujeme vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close