Svet

Princezná Kate sa ospravedlnila za úpravu fotografie

Catherine, princezná z Walesu, sa v pondelok ospravedlnila za fotografiu, na ktorej je so svojimi tromi deťmi, čo v nedeľu spomenuli viaceré spravodajské médiá po tom, čo zistili, že obrázok bol zmanipulovaný.

Rozhodnutie stiahnuť fotografiu opäť vyvolalo búrku špekulácií o Catherine, ktorá sa na verejnosti neukázala od takmer dvoch mesiacov, čo podstúpila operáciu žalúdka. 42-ročná princezná vo svojom vyhlásení zvrátila naivnú túžbu fotografa obnoviť imidž.

„Ako mnohí amatérski fotografi občas experimentujem s úpravami,“ napísala Catherine v príspevku na sociálnej sieti. „Chcem sa ospravedlniť za zmätok spôsobený rodinnou fotografiou, ktorú sme včera zdieľali.“

Fotografia, ktorá si pripomína Deň matiek v Británii, zobrazuje usmievajúcu sa Catherine obklopenú svojimi deťmi Georgeom, Charlotte a Louisom. Niekoľko hodín po zverejnení fotografie Kensingtonským palácom vydali agentúry Associated Press, Reuters a Agence France-Presse varovania, v ktorých vyzvali spravodajské organizácie, aby fotografiu odstránili.

Agentúra AP uviedla, že po posúdení fotografie po zverejnení jej redaktori zistili, že obrázok „ukazuje nekonzistentnosť v zarovnaní ľavej ruky princeznej Charlotte“. Uviedlo, že zdroj fotografie „manipuloval s obrázkom spôsobom, ktorý nespĺňa fotografické štandardy agentúry AP“.

Kensingtonský palác uviedol, že Williama odfotili minulý týždeň vo Windsore, kde rodina žije v Adelaide Cottage v areáli hradu Windsor. Ale o Catherine je známe, že je vášnivou fotografkou a v paláci často kolujú fotografie rodiny.

Detaily fotografie ukazujú rôzne vizuálne anomálie. Na mnohých častiach obrazu nie sú detaily, ako sú rukávy alebo zipsy, zarovnané alebo majú umelé vzory.

Predstaviteľ paláca povedal, že Catherine urobila drobné zmeny v neformálnom obrázku spoločnej rodiny na Deň matiek. Dôstojník zopakoval, že William urobil fotografiu, hoci Catherine to opravila.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close