Veda

Prvý prípad opice v Severnej Karolíne

Podľa ministerstva zdravotníctva a sociálnych služieb v Severnej Karolíne bol prvý prípad opičích kiahní hlásený v Severnej Karolíne. Úradníci neuviedli, kde bol prípad opičích kiahní hlásený, ale povedali, že to nebolo v oblasti Charlotte. Opičie kiahne sú zriedkavé. Ale potenciálne závažné vírusové ochorenie, ktoré zvyčajne zahŕňa symptómy podobné chrípke, opuch lymfatických uzlín a vyrážku, ktorá zahŕňa hrbole, ktoré sa na začiatku naplnia tekutinou pred tvorbou kôry, podľa NCDHHS. Zdravotnícki predstavitelia uviedli, že ochorenie by sa mohlo zamieňať so sexuálne prenosnou infekciou, ako je syfilis alebo herpes, alebo s vírusom varicella-zoster (ovčie kiahne). Väčšina infekcií trvá dva až štyri týždne. NCDHHS tvrdí, že úzko spolupracuje s Centrami pre kontrolu a prevenciu chorôb, príslušnými miestnymi zdravotníckymi oddeleniami a poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti o pacientov s cieľom identifikovať a informovať jednotlivcov, ktorí mohli byť infikovaní pacientom, kým sú infikovaní. Buďte v kontakte. Opičie kiahne sa zvyčajne šíria kontaktom koža na kožu. Osoba je momentálne izolovaná doma. Žiadne ďalšie informácie týkajúce sa tejto záležitosti nebudú zdieľané s cieľom chrániť dôvernosť pacienta. „Počet prípadov opičích kiahní sa zvyšuje v USA aj celosvetovo,“ povedal štátny epidemiológ a vedúci sekcie epidemiológie, Dr. Jack Moore. „Hoci ide o prvý potvrdený prípad v Severnej Karolíne, vieme, že v štáte sa pravdepodobne vyskytnú aj ďalšie prípady. Nabádame lekárov, aby to zvážili u ľudí, ktorí majú vyrážku alebo kožné lézie, ktoré vyzerajú ako opičie kiahne.“

Podľa ministerstva zdravotníctva a sociálnych služieb v Severnej Karolíne bol prvý prípad opičích kiahní hlásený v Severnej Karolíne.

Úradníci neuviedli, kde bol prípad opičích kiahní hlásený, ale povedali, že to nebolo v oblasti Charlotte.

Podľa NCDHHS sú opičie kiahne zriedkavé, ale potenciálne závažné vírusové ochorenie, ktoré zvyčajne zahŕňa symptómy podobné chrípke, opuch lymfatických uzlín a vyrážku, pri ktorej sú hrbolčeky na začiatku naplnené tekutinou.

READ  Údolie Mars väčšie ako Grand Canyon, najväčšie v slnečnej sústave: NASA

Zdravotnícki predstavitelia uviedli, že ochorenie by sa mohlo zamieňať so sexuálne prenosnou infekciou, ako je syfilis alebo herpes, alebo s vírusom varicella-zoster (ovčie kiahne). Väčšina infekcií trvá dva až štyri týždne.

NCDHHS tvrdí, že úzko spolupracuje s Centrami pre kontrolu a prevenciu chorôb, príslušnými miestnymi zdravotníckymi oddeleniami a poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti o pacientov s cieľom identifikovať a informovať jednotlivcov, ktorí mohli byť infikovaní pacientom, kým sú infikovaní. Buďte v kontakte.

Opičie kiahne sa zvyčajne šíria kontaktom koža na kožu. Osoba je momentálne izolovaná doma. Žiadne ďalšie informácie týkajúce sa tejto záležitosti nebudú zdieľané s cieľom chrániť dôvernosť pacienta.

„Počet prípadov opičích kiahní sa zvyšuje v USA aj celosvetovo,“ povedal štátny epidemiológ a vedúci sekcie epidemiológie, Dr. Jack Moore. „Hoci ide o prvý potvrdený prípad v Severnej Karolíne, vieme, že v štáte sú pravdepodobné aj ďalšie prípady. Nabádame lekárov, aby to zvážili u ľudí, ktorí majú vyrážku alebo kožnú léziu.“ vyzerá ako opičie kiahne,

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close