Svet

Purpurový deň je definovaný ako významné budovy, ktoré osvetľujú povedomie o epilepsii

Významné budovy v celom Ayrshire sa budú túto nedeľu rozsvietiť nafialovo, aby sa zbavili povedomia o epilepsii.

Wallace Tower v Ayr a Kilmarnock’s Hollow Enterprise and Innovation Center budú v nedeľu 26. marca osvetlené na Purpurový deň.

Dva pamätníky spájajú viac ako 40 budov a pamiatok po celom Škótsku, aby pomohli zvýšiť povedomie o epilepsii.

Kluby po celej krajine podporili kampaň Purple Day spoločnosti Epilepsy Scotland, pričom charitatívna organizácia vyzvala školy, pracovníkov a miestne komunity, aby v marci nosili fialovú farbu, aby tak zvýšili povedomie o neurologickej poruche.

Epilepsia je neurologická porucha, pri ktorej náhle výbuchy elektrických impulzov v mozgu spôsobujú kŕče alebo kŕče.

Leslie Young, výkonný riaditeľ Epilepsy Scotland, povedal: „Sme radi, že toľko pamiatok v Škótsku sa rozžiarilo nafialovo. Tieto zobrazenia pomáhajú zvyšovať povedomie o epilepsii s cieľom znížiť spoločenskú stigmu, ktorá ju obklopuje.

„Dni zvyšovania povedomia, ako je Purple Day, sú skvelou príležitosťou pre ľudí, aby sa dozvedeli viac o epilepsii a podporili naše kľúčové služby vrátane našej národnej linky pomoci, služieb v oblasti zdravia a informácií dostupných prostredníctvom našej webovej stránky.

READ  Sacha Baron Cohen porazil žalobu Roya Moora v hodnote 95 miliónov dolárov za „detektor pedofilov“ | Sacha Baron Cohen

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close