Svet

Putin navštívil detský palác na Kryme v Mariupole po tom, čo sa dozvedel, že ho hľadajú pre únosy detí

Vladimir Putin cestuje po okupovanom ukrajinskom území, deň po tom, čo bol označený za vojnového zločinca za únosy tisícok chlapcov a dievčat, počnúc návštevou Krymu na poslednú chvíľu, aby si prehliadol svoj určený „palác pre deti“.

Ruský prezident zorganizoval cestu k deviatemu výročiu anexie ukrajinského územia v roku 2014, no všeobecne sa považovala za ostrú reakciu na rozhodnutie Medzinárodného trestného súdu vydať na neho zatykač.

„Prezident vie prekvapiť,“ povedal v Kremli dosadený guvernér Sevastopolu Michail Rasvosev. „Na videokonferenciu bolo všetko pripravené a než sa nazdáte, príde osobne.“ Autom. Bol za volantom.

Putin následne vrtuľníkom odletel do mesta Mariupol v ukrajinskej Doneckej oblasti, ktoré kontrolujú ruské sily. Znamenalo to jeho prvú známu cestu, keď bol tak blízko k frontovej línii od vypuknutia vojny.

Agentúra TASS uviedla, že Putin prešiel okolo niekoľkých štvrtí Mariupolu a zastavil sa, aby sa porozprával s verejnosťou.

„Prezrel aj pobrežie Mariupolu,“ povedal hovorca Kremľa pre agentúru TASS.

Pán Putin nariadil výstavbu detského centra Korson v máji 2021, sedem mesiacov pred začatím totálnej invázie na Ukrajinu a masových únosov ukrajinských detí.

Štvorposchodová budova v „byzantskom štýle“ zasadená do parku na sviežom pobreží Čierneho mora je dokončená, no ešte nie je otvorená. Má divadlo, kino, viac ako 500 tried a môže spať až 300 detí, uvádza sa na jeho webovej stránke.

READ  Úloha a prínos občianskej spoločnosti a sociálnych aktérov pri prevencii a kontrole COVID-19: Prípad hnutia COMVID Covid-19 v Burkine Faso – Burkina Faso

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close