Svet

„Padol veľký pop“

V Bamaku je na stenách stále zobrazený úsmev Samasly Sis, aby sa poďakoval Maliňom, ktorí ho vytrhli z pazúrov džihádistov. Na vidieku pri pevnosti Niafunga na severe krajiny, Vodcu opozície uniesli 25. marca, Potom 8. októbra sa obchodovalo s Francúzkou Sophie Petronovou súčasne Dvaja talianski rukojemníci proti 200 islamistom.

„Pred tromi mesiacmi, keď vystúpil z lietadla, sme mu fandili a uľavilo sa nám. Zbabelo, mrzuto, Moussa Sisoko, fanúšik vodcu Únie susedov, republikánov a demokratov (URT). Mal bulvár, aby sa stal prezidentom, ale bolo po všetkom. Džihádisti ho zachránili a Govt zabil. „

V piatok ráno sa Bamako prebudilo v šoku zo smrti tohto bývalého ministra financií, ktorý svoju krajinu poznačil svojim zaujímavým neúspechom. Trojnásobný kandidát na prezidenta, trojnásobný finišér na druhom mieste. „Milujeme tu mučeníkov, Odovzdá politikovi. Samasla Cisse si vyslúžila status úžasného porazeného, ​​národného hráča, ktorý si dovolil získať srdcia Malijčanov. »

Pád prezidenta Ibrahima Bakra GestaPo vojenskom puči 18. augusta bol 71-ročný politik zastavený z toho, aby vyšiel zo súčasného prechodného obdobia pod vedením armády v prospech ďalších prezidentských volieb, ktoré sú naplánované na rok a pol.

Prečítajte si aj toto Samasla Sisse: „Dám si čas na to, aby som zistila, či v Mali stále hrám politickú úlohu“

V sídle jeho strany, ktorú založil v roku 2003, sedia strážcovia vedľa seba na lavičke v smútku. Dodo til Raymond má náladu iba hovoriť. Tento Pobrežie Slonoviny sa inšpiroval Samaslou Sissovou už sedemnásť rokov a na počesť vodcu strany prišiel predstaviť túto televíznu šou 25. decembra.

„Viete, na Pobreží Slonoviny je najuznávanejším zahraničným politikom.“, On hovorí. Pred zatvorenými dverami bol informovaný o svojej smrti „Africký sprievodca“ Dosiahnutý regionálny štatút predsedu Komisie Západoafrickej hospodárskej a menovej únie v rokoch 2004 až 2011, hlavnej finančnej inštitúcie subregiónu.

READ  Spoločná tlačová správa: Komisia Africkej únie (AUC) a Rozvojový program OSN (UNDP) spúšťajú Africký nástroj na podporu inkluzívnych prechodov – svet

Hodnoty spoľahlivosti, vernosti a pravdepodobnosti

Na niekoľkých uliciach, pred jeho rodinným domom, sme vytiahli stoličky a rozložili stan. Priatelia politika prišli vo veľkom počte a vyjadrili sústrasť. Alassen Toure, suseda tridsať rokov, pripomína, aká bola Samasla Sisse „Považovaný za otca, vzor pre susednú mládež“.

Keď ho uniesli, Alsasko zorganizovalo demonštráciu a kontaktovalo francúzsku vládu a hospodárske spoločenstvo západoafrických krajín, aby ho prepustili. „Mali stratilo veľkého človeka, intelektuála, môže budovať túto krajinu a znovu nastoliť mier.“, Uzatvára nenútene.

V tejto krajine, ktorú sužovali osemročné vojny, ľudia počuli posolstvo nádeje tohto charizmatického vodcu. Počítačový inžinier, školil v Tuckeri a neskôr v Montpellier na Inštitúte inžinierskych vied. Väčšinu svojej propagácie absolvoval a pred návratom do svojej krajiny v roku 1984 strávil niekoľko rokov vo veľkých spoločnostiach ako IBM, Thompson a Bechine Group.

Neskôr ho prijal Malian na vývoj textilu. Bojovník za Koalíciu za demokraciu v Mali – Africká strana za jednotu a spravodlivosť (Adama-Boss) – nahnevaný vierou, že sa stal obeťou zrady – získal tento post v roku 1992 tým, že sa stal prezidentovým tajomníkom za vlády Alfa Omara Conareho (1992-2002).

„Nikdy neurobil kompromisy vo svojich hodnotách. Znížilo sa tak jeho riziko stať sa prezidentom,“ uviedol Mado Diallo, mladý priateľ Samasly Siss.

Jeho tri prezidentské porážky (2002, 2013, 2018) pripisujú jeho spravodlivosti jeho príbuzní. „Samasla Sisse pochopil, že chopenie sa moci by malo byť založené na hodnotách lojality, lojality a pravdepodobnosti, v ktorých nikdy nekonal. To obmedzilo jeho vstup do prezidentského úradu.“ Pamätajú sa najmä na Mado Dialla, priateľa predovšetkým mladých a vysokoškolských priateľov „Samasla podporoval republikánske hodnoty a ľudské práva Pozemok 2012 ».

Ako postupovali džihádisti na sever, Cisse rázne vystupovala proti nebezpečenstvu destabilizácie krajiny. Aj napriek neustálej kritike mu budúcnosť dala za pravdu Kapitán Amado Sanoko Prestaň ho biť. Raz darmo, príde sa liečiť do Francúzska.

READ  Princ Harry, Meghan Markle sa stretávajú s Williamom a Kate Middleton, kráčajú pred Windsorom

„Predstavoval veľkú vieru.“

Paris ho tiež pred pár dňami privítala pri ošetrovaní svojej zátoky. Mal to „Dohoda dosiahnutá v Nigeri počas cesty poďakovania regionálnym vodcom, ktorí bojovali za jeho oslobodenie“, Hovorí generálny tajomník URT Dowda Tour. Niektorí vedeli, že bol prijatý do nemocnice, ale veriaci sa vymenili „S ním každý deň prostredníctvom WhatsApp.“ Pred dvoma týždňami na mňa náhle prestal reagovať “, Pán. Tour vysvetľuje. Pán. Rodina chcela prezradiť Sisino zdravie iba v úzkom kruhu, aby aktivisti neprepadali panike.

„Dnes sme siroty“, Dowda Tour pokračuje, URT prisahá, že so svojím charizmatickým vodcom nikdy neskončí. M5-RFP, hlavná opozičná strana, ktorá viedla boj o moc od marca do pádu prezidenta v auguste, postavila Samaslu Sissovú ako kandidátku na ďalšie prezidentské voľby. „Je možné, že prešiel aj prvé kolo,“ Tvrdí Socual Maga, člen riadiaceho výboru M5-RFP. Odzrkadľovalo to veľkú nádej na pevné opustenie viacrozmernej krízy, ktorá pustošila náš štát. Pre väčšinu Malijčanov riešenie Samasla. Ako sa tu hovorí, spadol obrovský topoľ. „

„Keby mal Samala na výber, či bude vidieť Mali vidieť mier, alebo obetovať sa, aby bol nažive, obetoval by sa sám,“ uviedol Souvel Maga z Vlasteneckého hnutia za obnovu.

Pred rodinným domom Cissovcov vylievali vozidlá 4×4 s dymovými oknami desiatky celebrít, ktoré sa prišli pokloniť. Stoličky sa zapĺňajú a od marca sa Mali snaží návštevníkom pripomenúť niektoré z zdržanlivých gest, keď prechádza silnou vlnou Kovit-19. Ale celkovo je riziková povaha v poriadku.

„Človek navrhuje, ale Boh to odstráni“, Hovoríme znova. „Hovoria, že čokoľvek Boh robí, je dobré.“ Sokwell predčil Maga vo vlasteneckom hnutí za obnovu. To môže byť obeta Sou Mouly, aby sa Mali dostali z krízy. Keby mal Mali možnosť voľby medzi obetovaním sa, aby videl mier v Mali, alebo tým, že bude nažive, viem, že by sa obetoval sám. „

READ  Francúzsko odvoláva amerického veľvyslanca v Austrálii na protest proti dohode o ponorkách

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close