Zábava

Ralph Fiennes nakrúti honosný kulinársky triler – Pražský reportér

O prvotriednych hostí sa v exkluzívnej reštaurácii na izolovanom ostrove postarajú viacerými spôsobmi. Ponuka, lahodná nová čierna komédia, ktorá sa teraz hrá v divadlách v Prahe a po celom svete. Vyleštený výkonom, ktorý pohltí scenériu Ralph FiennesTento pútavý vstup môže byť očividný vo svojej satire, ale ide osviežujúco ľahko.

Mikuláš Holt A Anya Taylor-Joy Mladý pár, Tyler a Margot, otvára film na výlete loďou do Hawthorne, kulinárskemu zážitku (pre väčšinu patrónov) len raz za život, ktorý prináša nečakané prekvapenia.

Hawthorne vedie tajomný šéfkuchár Slovic (Fiennes), o ktorom môžeme na základe odkazu na detstvo v Bratislave predpokladať, že je Slovák. Na základe informácií z filmu mohla Slovicova rodina utiecť z Československa do Iowy po invázii vojsk Varšavskej zmluvy, keď bol ešte chlapec koncom 60. rokov. To nie je ani tu, ani tam pre väčšinu návštevníkov, ale poskytuje zaujímavé zázemie pre miestnych obyvateľov.

V reštaurácii Hawthorne, ktorá je vrcholom kulinárskej kariéry šéfkuchára Slovica, hostí čaká okázalé, šmrncovné menu, ktoré zahŕňa celé prostredie. bioaktivita, poloha okolitého ostrova. Menu rozpráva príbeh a téma nie je odhalená až do posledného chodu. Dnešné menu však bude trochu iné, keďže šéfkuchár Slovic pobavil niektorých špeciálnych hostí.

Medzi týmito hosťami bola kritička reštaurácie Lillian (Janet McTeer) a jeho redaktor/operátor Ted (Paul Adelstein); Trio mladých korporátnych grázlov (Rob Yang, Arturo CastroA Marka sv. Cyr), ktorý pracuje pre hlavného investora spoločnosti Slowik; K pravidelným hosťom patrí Richard (Reid Birney) a Anne (Judith Light); Hollywoodska hviezda (John Leguizamo) a jeho asistent (Aimee Carrero); a dokonca aj Slovicova vlastná matka (Rebecca Coon)

A Tyler a Margot, ktorí majú nejaké vlastné tajomstvá. Margot prichádza ako náhradný hosť za Tylerovu bývalú priateľku, čo zamotá hlavu najmä Slowikovi. A Tyler nie je elitná vyššia trieda, ako sú hostia okolo neho, ale štipľavý obdivovateľ hlavného šéfkuchára.

READ  Najväčšie rozdiely medzi knihou Tetovač z Auschwitzu a televíznou reláciou

Ponuka Predáva sa ako typ Veľmi nebezpečná hraesque thriller, kde hostia bojujú o život na opustenom ostrove, ale je to aj mrazivá satira s drsným sociálnym komentárom. Z hostí Hawthorna je Margot Taylor-Joy jediná, ktorá má záujem bojovať o svoju záchranu; Zdá sa, že zvyšok davu akceptuje svoj osud a v priebehu večera si uvedomuje svoju vlastnú vinu.

Režisér Marc Mylot (postupne, hra o tróny) sa mnohým darí udržiavať jemnú rovnováhu PonukaMinutáž: Skutočná povaha príbehu, podobne ako Slowikove titulné menu, sa v priebehu filmu vynára pomaly a nenápadne, pričom tón opatrne osciluje medzi satirou a thrillerom, no nikdy sa neostrí.

Druhá: Slowikova partia asi tucta zamestnancov v Hawthorne má taký prísny kult akceptovania plánov svojho šéfkuchára, že napriek trom samostatným pokusom o ich poľudštenie vychádzajú ako Bondovi darebáci.

Napäté a vzrušujúce, ale uzdové komentáre a niekoľko smiechu nahlas, Ponuka Tento rok je jedným z najjedinečnejších zážitkov, ktoré v kine zažijete, a jedným z najlepších. Spojte sa s tým Trojuholník tragédiePražské kiná hrajú aj o dvojitú dávku lahodnej triednej satiry.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close